flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Спів колядок нерозривно пов'язаний зі святкуванням Різдва. Останнім часом в Україні з’явилася гарна традиція проводити в різдвяний час фестивалі колядок, прославляючи співом Господа, втіленого в людськім тілі.

В Криму такий фестиваль, організований при римсько-католицькій парафії Непорочного Зачаття Діви Марії в м. Ялта п. Романом Дердзяком та спілкою поляків «Відродження», пройшов вже уп’яте 11 січня 2014 року.

Все почалося, як належить, з молитви. Об 11.00 була св. Меса, яку очолив єпископ-помічник Одесько-Сімферопольський о. Яцек Пиль ОМІ. Потім гостинні господарі фестивалю запросили всіх гостей на гарячий чай.

Дійство почалося о 13 год. У фестивалі брали участь різні фольклорні ансамблі та колективи, а також парафіяльні співочі групи та хори. Звучали старовинні та відомі колядки українською, російською, польською, чеською і німецькою мовами.

 

Група парафіян з парафії св. Климента, що в Севастополі, також брала участь у фестивалі, виконавши дві колядки українською та одну польською мовами. Всього виступило 18 колективів. А на закінчення усі присутні прославили Господа прекрасним різдвяним гімном «Adeste fidelis».

Повертаючись до Севастополя, ми мали нагоду вкотре помилуватися неповторними кримськими гірськими краєвидами та зимовим заходом сонця над морем, дякуючи Господу за цей чудовий день.

Римсько-Католицькі єпископи України опублікували комунікат стосовно подій, що відбуваються в Україні, у якому закликали вірних до неустанної молитви і посту. Комунікат буде зачитаний на початку Святої Меси 15 грудня 2013 року.

Улюблені в Господі брати і сестри!
У 122 Псалмі читаємо: „Просіть для Єрусалиму миру; Нехай щасливі будуть ті, що тебе люблять. Задля братів моїх друзів Скажу я: «Мир нехай буде в тобі!» Задля дому Господа, Бога нашого, бажатиму добра для тебе”.

 
Конференція римсько-католицьких єпископів України рішуче засуджує чергове застосування сили вночі 11 грудня 2013 року проти мирних демонстрантів у Києві.

Складається враження, що представники влади не чують численних закликів до мирного вирішення існуючого конфлікту і їхні дії ведуть до зростання напруження в суспільстві та можуть нести за собою непередбачені наслідки. Дбаючи про добро нашої держави та українського народу, ми закликаємо негайно розпочати переговори всіх сторін для досягнення порозуміння і компромісу.

 

Дорогі брати і сестри у Христі, звертаюся до Вас вже вдруге з приводу ситуації, яка склалася сьогодні в Україні. Наголошую, що ми в цьому часі захищаємо не тільки наші громадянські права, але й християнські цінності.

Ми не можемо мовчати на те, що в Україні багато років нехтуються Божі заповіді і принципи Євангелія. На жаль, хабарі, брехня, фальшиві свідчення, кривоприсяга, сфабриковані справи, насильство, доведені до відчаю через матеріальну скруту люди, аборти, самогубства, колосальна алко- і наркожалежність, розбиті через заробітки на чужині сім'ї,… сьогодні стали нормою життя нашого суспільства. Чи можемо ми, християни, бачачи це все, продовжувати мовчати? Наука Церкви каже нам чітко, що мовчати на гріх – це гріх. Коли мовчимо на гріх – стаємо співучасниками гріха.

 

«Допомога моя від Господа, що створив небо й землю»
Пс 121,2

Дорогі брати та сестри, в цей важкий для нашої країни час прошу особливо молитись за неї про Божий мир та здійснення волі Господа для нашого народу …
Усіх, хто може, запрошуємо кожного дня о 21 00 єднатися з нами в молитві на Розарію за Україну. Завершити молитву просимо зверненням до св. Михаїла Архангела, покровителя Києва.

Святий Архангеле Михаїле, найславетніший князю й полководцю ангельських воїнств! Прийди на допомогу людям, яким загрожують сили темряви. Прийди, адже люди створені за образом Бога; відкуплені життям, смертю і воскресінням Ісуса Христа, Його Сина; призначені бути храмом Святого Духа.
В тобі, святий Михаїле, Церква має свого Захисника й Покровителя. Ти ведеш спасенних до небесного щастя.
Проси Бога миру, щоб Він переміг владу сатани – сіяча неспокою і лицемірства, – і не дозволив йому тримати людей в рабстві та шкодити Церкві.
Нехай з твоєю допомогою Жінка, одягнена в сонце, Цариця Ангелів, розчавить голову Антихристу й захистить своїх земних дітей від його підступів.
Перший захиснику слави Всевишнього! Занеси наші молитви до Бога і проси Його змилосердитись над нами. Зв’яжи сатану й кинь його в пекельну безодню, щоб він більше не обманював народи.
Вчини так, щоб ми все своє земне життя і всю вічність звіщали гасло: «Хто ж як Бог!» Амінь.

с. Анна Кліпацька, Настоятелька вікаріату
Малих Сестер Непорочного Серця Марії в Україні