Протягом декількох тижнів Римо-Католицька Церква супроводжує своїми молитвами всю Україну і молиться за мирне вирішення проблем, що стоять перед нею. У своїх молитвах ми взиваємо до Бога про Його милість для всієї України, а також приймаємо добровільний піст на хлібі і воді в цьому намірі.
Сьогодні, коли в Криму складається напружена ситуація, ми хочемо особливим чином молитися за наш півострів. У своїй молитві ми пам’ятаємо всіх кримчан, незалежно від віросповідання, походження чи політичних поглядів. Ми молимося, щоб люди, які протягом десятиліть жили у мирі, і сьогодні не піднімали один на одного руки; молимося, щоб запобігти кровопролиттю, яке сталося на київському Майдані.
Я закликаю всіх, як віруючих, так і невіруючих, в ім'я солідарності зі спадщиною наших батьків, які дбали про розвиток Автономної Республіки Крим, утриматися від екстремізму, і в ці важкі хвилини не дозволити розірвати братський зв'язок між людьми, що живуть в Криму. В AРK проживають поруч один з одним українці, росіяни, кримські татари, люди з вірменськими, польськими, німецькими, чеськими та іншими коренями. Протягом століть наш півострів жив дружно та мирно: православні, мусульмани, протестанти, католики, юдеї, караїми, представники інших конфесій і невіруючі – і сьогодні ми не дозволимо, щоб наше походження або віра, яку ми сповідуємо, ділилиа нас. Ми діти Єдиного Бога, Який є нашим Отцем. Гасло Криму, що написане на гербі, – це слова «Процвітання в єдності» . Нехай вони залишаться нашим девізом і у важкий час.
Своїм словом хочу також звернутися до віруючих, щоб не припиняли молитися за мир, а ті, хто може, добровільно постили. Нехай Добрий Бог звільнить наші серця від усіх спокус до зла, і благословить наші добрі наміри.
+ Яцек Пиль, єпископ-помічник Одесько-Сімферопольської дієцезії Сімферополь 26.02.2014
В понеділок, 24 лютого року відбувся молебень Хресної Дороги. Головними намірами була молитва в намірах тих, які полягли останніми днями на Майдані нашої країни, за їхні родини, за всіх медиків та волонтерів, за кожного українця, а особливо за тих, хто ще досі бореться за свободу та правду.
Організаторами цієї молитви були священики Греко-Католицької Церкви. Хрест, який з’явився на Майдані вранці 22 лютого новели біля 25 чоловіків. Молебень розпочався від барикад, що на вул. Грушевського, де 19 січня загинули перших три особи. Натомість наступні стояння вели повз європейську площу, по вул. Хрещатик, а завершилися на Інститутській.
Слід відзначити те, що на початку Хресної Дороги було всього-на-всього кілька сотень осіб, які знали про дійство, яке має відбуватися. Але вже досить швидко зійшлося тисячі осіб, які приєдналися до молитви.
Впродовж всієї дороги можна було побачити незліченну кількість квітів та свічок, що були покладені українцями в тих місцях в яких падали люди від смертних кульних поранень. Ці квіти були також на барикадах де також гинули люди чи їх поранено. Молитва єднає, молитва зцілює, молитва сіє мир. Отож, молімося також про дар пробачення для тих хто вчинив зло!!!
с. Міріам Бєда
1 лютого 2014 року своє свято богопосвяченого життя переживали монахи та монахині Київсько-Житомирської дієцезії в Національному Санктуарії Матері Божої Бердичівської.
Приїхало близько 80 осіб, передусім, з Київсько-Житомирської дієцезії. Зустріч розпочалася о 10.00 привітанням всіх зібраних, після чого конференцію виголосив о. Едвард Кава OFMсonv. Провідна тема: «Тотожність консекрованого життя в сучасному світі, особливо в Україні». Проповідник зазначив велику потребу спільнотового монашого життя в суспільстві і важливість його в Церкві. Закликав до вірності, чистоти та відкритості на Божу благодать та служінню для всіх людей.
Проповідь архиєпископа Томаса Едварда Галліксон, Апостольського Нунція в Україні, з нагоди зустрічі богопосвячених осіб
(санктуарій Матері Божої Бердичівської, 1 лютого 2014 р.)

Свято Представлення Господа в Храмі, яке, згідно з давньою традицією Церкви, завершує період Різдвяних свят, уже роками відзначається Церквою як свято, що присвячене урочистому спогляданню покликання до богопосвяченого життя. Ми дякуємо Богові за вас, богоспосвячених осіб, дякуємо за цей ваш дар Церкві та за цю нагоду бути разом, цього року тут у Національному Марійному Санктуарії міста Бердичева!