На днях відбулося посвячення приміщень у відпочинковому центрі Caritas-Spes у мальовничій місцевості в с. Яблуниця, де веде своє служіння спільнота сестер-гонораток. Слова молитви та покроплення свяченою водою відбулися з рук єпископа Станіслава Широкорадюка, котрий являється генеральним директором Caritas-Spes в Україні.
Уся дія звісно розпочалася у каплиці, котра знаходиться на другому поверсі основного корпусу. Процесія, котра супроводжувалася співом колядок, далі попрямувала до кухні. Після відвідання усіх цехів, настала черга і для інших приміщень: кімнати керівників, місця нічлігу відпочиваючих як в одному приміщенні так і у другому, також і будиночки, котрі знаходяться на території; звісно не оминули і технічно-господарські об’єкти.
З 6 січня по 10 січня діти з м. Києва, парафії св. Олександра, перебували у смт. Ворзель на реколекціях. Розважали над подіями дитинства Ісуса Христа, знайомились з Ним, як одним із нас, зосереджувались над слухняністю, радістю, присутність на Євхаристії.
Допомагав нам у цьому духовний отець семінарії о. Стефан, та семінаристи Сергій та Микола. Наш настоятель, о. Віталій, відвідав нас, розповів про коло святого розарію, заохочуючи до створення такого кола дітей, покровителем якого будуть св. Домінік Савіо і св. Марія Горетті.
Поряд з духовними вправами супроводжувались і різні забави, в яких знайомились з біблійними героями, такими як Авраам, Яків, Мойсей, Давид.
Не обійшлось і без кулінарії: вчились ліпити вареники, які потім і з’їли.
Велика подяка Господу Богу за опіку, натхнення, силу, відвагу за всі благодаті, які щедро уділяв для нас. Отцю Яну, настоятелю парафії у Ворзелі який прийняв нас; о. Стефану за слово, що скеровував до нас; семінаристам, що були з нами; п. Свєті, що смачно нам готувала, сестрам за відкритість і гостинність, всім велика подяка.
МИР І ДОБРО!
Реколекціантки мали можливість під час зустрічей з с. Яною Білякевич, зазнайомитися з подіями і пережиттями, які відбулися у житті Засновниці. (Презентація про Анелю Годецьку)
В суботу, вшановуючи Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії, було проведено у каплиці сестер Розарій з думками Анелі Годецької. Того ж вечора дівчата представили театральне дійство: «Покликання та життя Анелі Годецької».
Також дівчатами було театрально відтворено Вертеп св. Франциска.
У недільний поранок дівчата взяли участь у Святій Месі у Санктуарії Матері Божої Бердичівської. Після якої попрощалися і поїхали до своїх домівок з переповненими серцями вражень, любові та благодатей.
В Криму такий фестиваль, організований при римсько-католицькій парафії Непорочного Зачаття Діви Марії в м. Ялта п. Романом Дердзяком та спілкою поляків «Відродження», пройшов вже уп’яте 11 січня 2014 року.
Все почалося, як належить, з молитви. Об 11.00 була св. Меса, яку очолив єпископ-помічник Одесько-Сімферопольський о. Яцек Пиль ОМІ. Потім гостинні господарі фестивалю запросили всіх гостей на гарячий чай.
Дійство почалося о 13 год. У фестивалі брали участь різні фольклорні ансамблі та колективи, а також парафіяльні співочі групи та хори. Звучали старовинні та відомі колядки українською, російською, польською, чеською і німецькою мовами.
Група парафіян з парафії св. Климента, що в Севастополі, також брала участь у фестивалі, виконавши дві колядки українською та одну польською мовами. Всього виступило 18 колективів. А на закінчення усі присутні прославили Господа прекрасним різдвяним гімном «Adeste fidelis».
Повертаючись до Севастополя, ми мали нагоду вкотре помилуватися неповторними кримськими гірськими краєвидами та зимовим заходом сонця над морем, дякуючи Господу за цей чудовий день.
В домі сестер Гонораток в Мостиськах з 2-4 січня 2014 р. відбулись реколекції для молоді парафії Іоанна Хрестителя. Реколекції проводив отець-францисканець Станіслав Нуцковський.

Свята Mесса, конференції, праця в групах дали відповідь на багато запитань молодих людей. Усі з захопленням слухали цікавих проповідей, які вчили, як жити в світлі Божої любові, як приймати Божу волю. Завдяки ре колекціям, молодь розвивається духовно і знає, як поступати по-християнськи у важких життєвих ситуаціях.
Від щирого серця хочемо подякувати сестрам Марті, Анастасії, Дам'яні і отцю Станіславу за доброту і мудрість, яку вони нам подарували за весь час реколекцій.