flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

У першу суботу листопада прагнемо разом з Марією в особливий спосіб роздумувати над таємницею смерті. Просимо Тебе, Маріє, будь з нами під час цих роздумів, випроси для нас світло Святого Духа, щоб ми дивились на смерть з перспективи вічності. Щоб, наслідуючи Тебе, були витривалими під час страждань наших близьких. Адже, Ти, Скорботна Мати, була з Сином до кінця, до останнього Його подиху.

«І коли прийшли на місце, зване Череп, там розіпнули Його і злочинців, одного по правиці, а іншого по лівиці. Ісус же говорив: «Отче! Пробач їм, бо не знають, що роблять» (Лк 23,33-34). А як я ставлюсь до тих, хто мене ображає? До тих, хто завдає мені болю? Чи хочу одразу відповісти тим самим, гніваюсь, прагну помсти? Чи хочу підставити другу щоку, як навчає цього Ісус? Чи виникає у мене прагнення молитися за цих людей? Не осуджувати? Якщо з’являється осуд, то просімо Господа, щоб очистив наші серця від цього бруду, щоб дав нам прагнення молитви.

Чи довіряю я пліткам, які чую про ближніх? Чи сам(-а) розповсюджую плітки? Маріє, Ти будучи свідком страждань та зневаг Ісуса, теж молилася за Його кривдників. Навчи мене чинити так само.

«А при хресті Ісусовім стояла його мати, сестра його матері, Марія Клеопова та Марія Магдалина. Бачивши Ісус матір і біля неї учня, що стояв, - а його ж любив він, - мовить до матері: «Жінко, ось син твій». А тоді й до учня мовить: «Ось матір твоя» (Йн 19, 25-27). А як я поводжу себе, коли мої близькі переживають важкі моменти в житті, труднощі, хвороби? Євангеліє не говорить про якісь слова Марії, скеровані до Сина. Вона просто перебувала поряд з Ісусом. Часом достатньо бути поряд, бути разом з тим, хто страждає. Чи знаходжу час для тих, хто потребує моєї присутності? Маріє, навчи мене розуміти, коли маю допомогти ближньому своєю присутністю, словами, конкретними справами.

На хресті Ісус довіряє все людство материнській опіці Марії. Чи я звертаюсь до Марії як МОЄЇ Матері? Який мій особистий контакт з Марією? Чи вірю, що вона знає мене як Мати і піклується про мене?

Марія стає свідком смерті свого Улюбленого Сина. Як я ставлюсь до смерті своїх близьких, знайомих, друзів? Чи це для мене є кінець? Чи жаль з приводу смерті не є жалем до себе самого? Що тепер не буде цієї людини у МОЄМУ житті?

Як я переживаю похорон? Чи я вірю у забобони та прикмети, пов’язані з померлими та ритуалом похорону? Чи є молитва за померлого? Моя індивідуальна, спільна, молитва спільноти Церкви? Як виражається моя пам'ять про померлих із моєї родини? Чи пам’ятаю про відпусти, які можу пожертвувати за душі в Чистилищі?

У листопаді в особливий спосіб розмірковуємо над смертю. Просімо у Пресвятої Богородиці, щоб випросила нам потрібні благодаті, щоб ми пам’ятали про короткотривалість нашого земного життя і прагнули вічності. Щоб кожен наш прожитий день ми закінчували подякою за отримані благодаті, за дар життя, та перепрошенням за вчинене зло.

Свята Маріє, Мати Божа, молись за нас, грішних, нині і в годину смерті нашої! Амінь!

Роздуми на першу суботу жовтня

Таємниця ІІ радісна – Відвідини святої Єлизавети

Царице святого Розарію, в цю першу суботу жовтня прагнемо винагороджувати Тобі за легковажність та лінь у прийнятті Твого заклику до щоденної молитви розарію.

 
Найсвятіша Мати, сьогодні прагнемо роздумувати над «першим знаком», який вчинив Ісус в Кані і перепрошувати Тебе за всі гріхи, які ранять Твоє Непорочне Серце – за образу Тебе – Матері людей, за зневаження Тебе в Твоїх образах. Відрікаємось наших злих думок і прагнень. Очисти наші серця, наповни їх Твоїм світлом і розпали любов’ю.
 
Зібралися ми у чергову першу суботу місяця, щоб вшановувати Непорочне Серце Марії, милуватися Її непорочною красою і перепрошувати за гріхи, що забруднюють наші серця. Просімо Матір Божу, щоб була з нами під час цих роздумів, щоб ми, сповнені світлом пізнання Божих таємниць і розпалені любов’ю, щораз ставали більш гідними називатися християнами.
У серпні скеруймо погляд наших душ на Ту, Котра є Найсвятіша, котра перша здобула те, чого всі люди сподіваються досягнути наприкінці часів.
wnieb - копия
1 листопада 1950 року, Святіший Отець Пій ХІІ, проголосив догматом, що : «Непорочна Богородиця, завжди Діва Марія, після завершення земного життя, була взята з тілом і душею до небесної слави». І знамення велике видно було на небі: жінка, одягнена в сонце, і місяць під її стопами, на її голові вінець з дванадцятьох зірок (Одкр 12,1).
Милуючись святістю Марії, зупинімося над нашим загальним покликанням до святості, до якої ми покликані від моменту хрещення.
Бог прагне радіти, віднаходячи Марію у кожному з нас. Хоче нас максимально наблизити до Себе. Дати нам якнайбільшу участь у Своїй славі. Чи розуміємо що значить бути ближче до Бога протягом цілої вічності? Можливо, коли Бог кличе нас до глибшого з’єднання з Собою, боїмося послухати Божого заклику і обираємо пересічність і легші шляхи?
Діти з Фатіми своїм життям показали нам, що у школі Марії можна швидко і рано здобути велику святість. Хто слухняний Марії, той невдовзі здобуде те, чого власними зусиллями не міг довго осягнути.
Хто мені слухняний, не осоромиться, а хто через мене буде діяти, не помилиться (Сир 24,22) Щоб увійти на дорогу освячення і єдності з Богом, маємо пройти дорогою очищення. У цій боротьбі нам завжди допоможе наша Непорочна Мати, без первородного гріха зачата, святість Котрої була трохи іншого роду. Вона примножувала благодать, яку мала від свого зачаття.
Чи у хвилини слабкості, спокус, з довірою звертаюсь до Марії, щоб за допомогою Її заступництва перемогти?
Таємниця внебовзяття Марії вказує нам на велику гідність людської душі і тіла.
Сьогодні світ нас дурить матеріалістичними гаслами, заохочує до того, що недостойне покликання людини, висміює те, що є прекрасне і морально здорове.Чи притаманна мені постава Божої дитини, свідомість того, куди йду?
Внебовзяття Пресвятої Діви Марії скеровує наш погляд у Небо, де перебуває наша Цариця. Та, Котра стоїть найближче біля Бога і одночасно є Матір’ю людей. Прагне привести нас до Неба, вберегти від гріха, пекла.
Марія дала простий рецепт спасіння світу:
• відмова від гріхів
• покута
• щоденна молитва, особливо, Розарій
• жертвування себе Її Непорочному Серцю, дотримання богослужінь перших субот місяця в дусі винагородження.
Маріє, наша Мати, прагнемо повністю належати Тобі! Навчи нас все робити з Тобою, через Тебе, у Тобі і для Тебе. Віддаємо Тобі свою волю, формуй нас і використовуй нас відповідно до своїх намірів.
Амінь.
 

Таємниця V радісна

Віднайдення Ісуса Христа у храмі

У цю першу суботу місяця прагнемо роздумувати з Тобою, Непорочна Мати, таємницю віднайдення дванадцятирічного Ісуса в святині, а також життя Святої Родини в Назареті, і в такий спосіб молитися особливо за дітей і винагороджувати за тих, які намагаються викорінити з їх сердець любов до Тебе.

О наша Царице, керуй нашими думками і почуттями. Дай нам почути Твій голос у серці, розпали любов, зміцни надію. «Дитино, чому Ти це так зробив нам? Ось батько твій і я, боліючи,Тебе шукали». «Чого ж ви Мене шукали? Хіба не знали, що я маю бути при справах Отця мого?». Але вони не розуміли, що Він сказав їм (Лк 2,48б-50). Навіть для Матері Бога поведінка і слова дванадцятирічного Ісуса не були зрозумілі. Богородиця берегла їх у своєму Серці і роздумувала над ними. Поволі відкривала їх значення.

Ми теж не все можемо зрозуміти і не завжди здолаємо збагнути дію Бога в своєму житті та в історії людства. Тоді потребуємо з покорою, довірою і вірою це прийняти. Бог є! Він є Господом, Який керує всім! Все, що діється – це дія Його Милосердя. Хіба не знали, що я маю бути при справах Отця мого?(Лк 2,49б). П’ята таємниця радісна вчить нас шукати Бога, намагатися зрозуміти Його волю.

Чи маємо на це час? Чи піддаємося гонитві? На що взагалі маємо час? Чи задумуюсь серйозно над тим, навіщо існує цей час? Чи живемо зі свідомістю, що час перебування на землі – це випробування? Що виберемо – вічність з Богом чи без Бога? Щоб мати час шукати Бога, потрібна рішучість, боротьба і мужність. Як вдається мені це? Чи міг би щось виправити?

«І він пішов з ними й повернувся у Назарет, і був їм слухняний. А мати його зберігала всі ці слова у своїм серці. Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей» (Лк 2,51-52). Ісус Христос вказує четвертий намір винагородження молебню перших субот місяця – відшкодування за тих людей, які намагаються публічно влити в серця дітей байдужість, погорду, а навіть відразу до Непорочної Матері.

Якщо я важко працюю протягом тижня, чи намагаюся в неділю знайти час для своєї родини? Цей день призначений, між іншим, для того, щоб зміцнювати родинні зв’язки, зайнятись релігійним вихованням дітей. Ми не можемо його переживати бездумно, перед екраном телевізора чи комп’ютера.

Ісус зростав у ласці в Бога і людей, живучи в убогій назаретанській родині. Він – Син Божий – хотів вчитися від Діви Марії і бути Їй слухняним. Якщо хочемо, щоб наші діти зростали під опікою Найсвятішої Матері, щоб Вона охороняла їх від зла і формувала в них особистість, то віддаймо їх Її Непорочному Серцю. Блаженний Йоан Павло ІІ назвав це записуванням дітей у «школу Марії». Навів приклад фатімських дітей, які швидко осягнули велику святість, виконуючи прохання Найсвятішої Діви.

Непорочне Серце Марії, будь для всіх дітей притулком і дорогою, яка приведе до Неба! Дай їм батьків і вихователів, які б шукали і виконували Божу Волю, молилися і покутували. Амінь!