flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

У Бердичеві, 26 листопада 2013 р. в Санктуарії Матері Божої Бердичівської Малі Сестри Непорочного Серця Марії святкували урочистість 50-річчя чернечого життя с. Марії Анни Чвалюк

Плоди дозрівають в світлі світла, люди дозрівають в світлі любові. Не можна дивитися інакше на сьогоднішню врочистість золотого ювілею, який саме розпочинаємо, як тільки через призму дозрівання, дозрівання в любові і до любові.

Перед обличчям Матері Божої Бердичівської, найпрекраснішої Любові і найбільш дозрілої серед дочок людських, хочемо дякувати Тобі, наша кохана сестро Маріє Анно, за Твій приклад, за усі ці роки, за Твою зрілість і особливо за Твою любов.

Останній тур реколекцій цього року був надзвичайно урожайним на святкові дні в нашому Згромадженні. Початок духовних вправ припав на вігілію урочистості Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. «Господь приготував для нас царювання в небі разом з Пресвятою Богородицею і кличе кожного з нас до цього» – зазначив реколекціоніст бр. Войцех Сугєр, капуцин. Загалом, Слово Боже, особливо, з літургії дня завжди товаришувало нам у наших медитаціях, конференціях і приватній молитві. Слідом за блаженним отцем Гоноратом, брат Войцех повторював, що молитва – це слухання. Тому акцент ставився на слухання Слова Божого.

«Ми належимо до францисканської родини,  тому у наших життєвих ситуаціях обов’язково знайдемо віддзеркалення подій з життя святого Франциска. Питання у тому, чи я це бачу?» – зазначив брат капуцин. Наприклад, у житті святого Франциска був період, коли він відчував відразу до прокажених. Але пізніше, перемінений любов’ю Христа, може вже поцілувати цього самого прокаженого і справді прийняти його. Чи у нашому житті є прокажені? Чи є «складні» для нас люди?

Під час ре колекцій, 18 серпня, сестри юніористки відновили свої чернечі  обіти. А у середу, 21 серпня, дві сестри були прийняті до новіціату. Святковим днем став четвер, 22 серпня, коли наші дві сестри склали вічні обіти. До мальовничих Карпат прибули співсестри,  родичі, друзі та знайомі. Головним целебрансом під час Євхаристії був архієпископ Петро Мальчук, ординарій Києво-Житомирської дієцезії. Також прибули священики з різних місцевостей, яких у певні моменти життя Господь ставив на життєвому шляху, і які допомагали ставати ближче до Нього.

Автор – Анастасія П., фото – Ліля К., Чеслав В.

фотоальбом

посилання на відео http://www.youtube.com/watch?v=C1WjqxQwc9o&feature=youtu.be

 

«Навчи мене,  о Господи,  дороги установ Твоїх…».  Пс.  119. 33
У повсякденному житті всі ми буваємо занадто зайняті різними земними справами, як євангельська Марта.  Але кожен з нас час від часу потребує відпочинку, причому не лише фізичного, але й духовного,  та духовної віднови.

Під час ІІ туру  реколекцій «Молитва і Євхаристія  бл. о. Гонората»,  що відбулися з 24  по 31. 07 2013р.в с. Яблуниця на Івано- Франківщині під керівництвом бр. Войцєха Сугєра OFM cap 15 сестер мали прекрасну нагоду 6 днів перебувати біля ніг Господа, як євангельська Марія, щоб слухати  Бога і змінювати своє мислення, залишивши  «стару людину».

 

Поважна делегація з Польщі, котра завітала до Бердичева з нагоди 14-х Днів польської культури, взяла участь у вікопомній події – відкритті монастиря Ордену Малих Сестер Непорочного Серця Марії. Він розташувався поза костелом Святої Варвари і віднині слугуватиме ще одним місцем, де знайдуть спокій, розуміння та прихисток люди будь-яких верств.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «У Бердичеві відкривається багато об’єктів, але є такі, які несуть велику місію – відродження духовності. На їх відкриття хочеться йти. Саме з таким баченням міська влада підійшла до будівництва та до відкриття цього монастиря. Ми робили усе, щоб цей об’єкт відбувся».

Міський голова передав сестрам документи, що засвідчують їхнє право власності на монастир та землю під ним. Власне, будівництво споруди розпочалось у 2010-му році за кошти небайдужих людей та організацій з Польщі та України. Новозбудований монастир, переконана депутат Верховної Ради Анжеліка Лабунська, стане ще одним центром відродження духовності в усій Україні.

     

Анжеліка Лабунська, народний депутат України: «Наше місто Бердичів повинно стати прикладом для усієї країни. Подивіться, скільки тут конфесій, але у якому мирі та злагоді вони живуть. З Божого благословення, в добрий путь! Слава Богу, що є такі люди, яким небайдужі і люди, і духовність, і діти, і жінки».

На відкриття монастиря з Польщі приїхала Генеральна настоятелька ордену Малих Сестер Непорочного Серця Марії. Її земляки-посадовці теж привітали бердичівлян із цієї подією. Подарували сестрам репродукцію картини іспанського художника Ель Греко, оригінал якої знаходиться у місті Сєдльце. А також фігуру Святого Мартіна, покровителя міста Явора, книги та пральну машину, щоб сестри мали вдосталь вільного часу на молитви. Виступи гостей з-за кордону підсумував Генеральний консул Польщі у Вінниці Кшиштоф Свідерек.

Єпископ Віталій Скомаровський: «Сердечно вітаю усіх вас на цій урочистості – відкритті монастиря Ордену малих сестер Непорочного серця Марії, котрі уже 27 років служать Бердичеві, Богу та людям».

Після урочистого перерізання стрічки присутні взяли участь в освяченні монастиря Ордену Малих Сестер Непорочного Серця Марії, яке здійснив єпископ Віталій Скомаровський.

Відкриття монастиря – це велике чудо, яке здійснив Господь, зазначила Анна Кліпацька, його настоятелька. Бог хоче бути з людьми кожну хвилину їхнього життя. І це одна з причин, чому місце для розташування монастиря обрали не десь в усамітненій глибинці, а в самому серці міста.

Анна Кліпацька, настоятелька монастиря Ордену Малих Сестер Непорочного Серця Марії: «Ми знаходимось у центрі, тому що Бог хоче, щоб ми тут були. Один із святих отців сказав: «Якщо хочеш слухати і прославляти Бога у співі солов’їв, то цим співом мають стати гудки фабрик. А для нас, у Бердичеві – цей спів – гамір та гомін міста».

Двері монастиря, неодноразово пролунало на його відкритті, будуть завжди відчинені для усіх потребуючих.

Автор: Інна Плесна

Камера: Віталій Сінєльніков

 

З 15 по 22 червня в Дитячому селищі Карітас-Спес, що на Івано – Франківщині гостили Малі Сестри Непорочного Серця Марії. Приїхали вони, щоб пережити  реколекції. Час благодаті, наверненя, відновлення.

Товаришував сестрам з послугою конференцій о. Войцех Сугер OFM Cap. Духовні повчання були присвячені темі: «Молитва і Євхаристія у бл. о. Гонората». Тож сестри роздумували над волею Господа у своєму житті за прикладом бл. Гонората. «Що діється в моєму житті? Чи вірю, що все, що з нами Господь чинить є добрим? Чи моя молитва є слуханням Бога? Чи сприймаю Євхаристію, як відносини Нареченого і нареченої де Нареченим є Ісус Христос, а наречена – людська душа?» На ці та інші життєво важливі питання сестри шукали відповідь впродовж шість днів.