flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

В Згромадженні Малих Сестер Непорочного Серця Марії (Гоноратки) проголошено новий Уряд Вікаріату.

Сестрою Настоятелькою Вікаріату є с. Юлія Ясинецька. Заступницею – с. Анна Кліпацька

До складу Уряду на Україні обрані: с. Магделєна Нагорна, с. Каміля Кармалюк, с. Радослава Кушнір

Доручаємо новий Уряд Вікаріату та все Згромадження Непорочному Серцю Марії

 
У верхньому храмі кляштору Босих Кармелітів днями подячною месою відзначали 125-річчя існування Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії та 45-річчя діяльності цього жіночого чернечого Згромадження в Україні. В урочистій месі, яку очолив ординарій Київсько-Житомирській, архієпископ Петро Мальчук, взяли участь генеральна настоятелька Згромадження Елизавета, котра приїхала з Польщі, настоятелька вікаріату Малих Сестер Непорочного Серця Марії в Україні Анна Кліпацька, черниці цього згромадження з різних міст України, також отці-кармеліті, священики та усі, хто бажав.


Архієпископ Петро Мальчук, ординарій Київсько-Житомирський: «У всіх серцях сестер, які належать до цього згромадження, і тих, хто до нього близький, сьогодні є намір подякувати Богу. І дуже знаменним є те, що це діється в домі Марії, тому що присутність наша в Санктуарії – знак того, що Марія бере не тільки це згромадження, а й усіх нас під свій захист і покров».

Історія Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії, або сестер-гонораток (за іменем отця Гонората Козьмінського) починається у 1888-му році. В ті часи у Польщі спостерігався великий рух сільського населення до міст в пошуках роботи і багато молодих дівчат опинились не в найкращому моральному середовищі на міських фабриках. Це і стало імпульсом до створення згромадження.



Спочатку сестри-гоноратки підтримували християнські ідеали та усіляко допомагали робітникам у Польщі, а згодом їхня діяльність поширилась і на Росію, Латвію, Литву та Україну. Члени цього ордену не носять чернечого одягу і працюють у різних установах, будучи при цьому особливим чином віддані Серцю Марії та поширюючи культ Пресвятої Євхаристії.

Сестра Чеслава Тарасевич, настоятелька згромадження МСНСМ (м. Хмільник): «Наш орден займається вихованням дітей, катехезою. Ми працюємо в лікарнях, маємо сестер, які працюють з людьми похилого віку. А взагалі, служимо, чим можемо і як можемо».

31-го травня, коли відбувалась подячна меса з нагоди двох річниць існування ордену, відзначали ще й свято відвідання Пресвятою Дівою Марією. Згадували зустріч Богоматері з родичкою Елизаветою, котра у своєму немолодому віці нарешті завагітніла. Дізнавшись про це, Діва Марія поспішала послужити Елизаветі. Так само і сестри-гоноратки, провели паралель священики, служать людям і Богу, намагаються йти слідами Матері Божої, нести чисті намірі і добро.

Не так давно, майже рік тому в рамках відзначення Днів польської культури, у нашому місті відкрили монастир ордену Малих Сестер Непорочного Серця Марії, де захист і допомогу може знайти кожен нужденний. А кожна дівчина та жінка, яка відчуває у собі покликання, може доєднатися до числа Малих Сестер. Ті, хто вже багато років служать Богу, кажуть, що від цього почуваються дуже щасливими.

Сестра Чеслава Тарасевич, настоятелька згромадження МСНСМ (м. Хмільник): «Будучи ще молодою дівчиною, я любила молитися, перебувати між людьми. І, певно, Господь покликав мене до цього великого служіння та відповідальності. Я реалізувала себе і як медсестра в лікарні, і як вчитель релігії, ще маю хор. Я дуже щаслива і дуже вдячна за це Богу».

Автор: Інна Плесна
Камера: Віталій Сінєльніков

Телеканал "ВІК"

 Більше про Ювілей

Фоторепортаж Юлії Боримської

 
«Якщо дому Господь не збудує, даремно трудяться над нім будівничі». Велике значення для кожної християнської родини являється щорічне освячення домівки, котре зазвичай відбувається у різдвяний період.

На днях відбулося посвячення приміщень у відпочинковому центрі Caritas-Spes у мальовничій місцевості в с. Яблуниця, де веде своє служіння спільнота сестер-гонораток. Слова молитви та покроплення свяченою водою відбулися з рук єпископа Станіслава Широкорадюка, котрий являється генеральним директором Caritas-Spes в Україні.

 

Уся дія звісно розпочалася у каплиці, котра знаходиться на другому поверсі основного корпусу. Процесія, котра супроводжувалася співом колядок, далі попрямувала до кухні. Після відвідання усіх цехів, настала черга і для інших приміщень: кімнати керівників, місця нічлігу відпочиваючих як в одному приміщенні так і у другому, також і будиночки, котрі знаходяться на території; звісно не оминули і технічно-господарські об’єкти.

 
Київ, Різдво 2013 р.


« … Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість,
що буде радістю всього народу …» Лк 2,10

Дорогі Брати та Сестри,

Миру та радості Вам в Вашому серці,
Нехай Вас зігріває тепло Вифлеємського чуда,
чуда прояву Безмежної Божої Любові!
Нехай Свята Різдва
будуть для Вас часом відпочинку
в затишку вертепу з Святою Родиною.

 

З молитвою, особливо в Октаві Різдва
с. Анна Кліпацька Настоятелька Вікаріату