В Згромадженні Малих Сестер Непорочного Серця Марії (Гоноратки) проголошено новий Уряд Вікаріату.
Сестрою Настоятелькою Вікаріату є с. Юлія Ясинецька. Заступницею – с. Анна Кліпацька
До складу Уряду на Україні обрані: с. Магделєна Нагорна, с. Каміля Кармалюк, с. Радослава Кушнір
Доручаємо новий Уряд Вікаріату та все Згромадження Непорочному Серцю Марії
Архієпископ Петро Мальчук, ординарій Київсько-Житомирський: «У всіх серцях сестер, які належать до цього згромадження, і тих, хто до нього близький, сьогодні є намір подякувати Богу. І дуже знаменним є те, що це діється в домі Марії, тому що присутність наша в Санктуарії – знак того, що Марія бере не тільки це згромадження, а й усіх нас під свій захист і покров».
Історія Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії, або сестер-гонораток (за іменем отця Гонората Козьмінського) починається у 1888-му році. В ті часи у Польщі спостерігався великий рух сільського населення до міст в пошуках роботи і багато молодих дівчат опинились не в найкращому моральному середовищі на міських фабриках. Це і стало імпульсом до створення згромадження.

Спочатку сестри-гоноратки підтримували християнські ідеали та усіляко допомагали робітникам у Польщі, а згодом їхня діяльність поширилась і на Росію, Латвію, Литву та Україну. Члени цього ордену не носять чернечого одягу і працюють у різних установах, будучи при цьому особливим чином віддані Серцю Марії та поширюючи культ Пресвятої Євхаристії.
Сестра Чеслава Тарасевич, настоятелька згромадження МСНСМ (м. Хмільник): «Наш орден займається вихованням дітей, катехезою. Ми працюємо в лікарнях, маємо сестер, які працюють з людьми похилого віку. А взагалі, служимо, чим можемо і як можемо».
31-го травня, коли відбувалась подячна меса з нагоди двох річниць існування ордену, відзначали ще й свято відвідання Пресвятою Дівою Марією. Згадували зустріч Богоматері з родичкою Елизаветою, котра у своєму немолодому віці нарешті завагітніла. Дізнавшись про це, Діва Марія поспішала послужити Елизаветі. Так само і сестри-гоноратки, провели паралель священики, служать людям і Богу, намагаються йти слідами Матері Божої, нести чисті намірі і добро.
Не так давно, майже рік тому в рамках відзначення Днів польської культури, у нашому місті відкрили монастир ордену Малих Сестер Непорочного Серця Марії, де захист і допомогу може знайти кожен нужденний. А кожна дівчина та жінка, яка відчуває у собі покликання, може доєднатися до числа Малих Сестер. Ті, хто вже багато років служать Богу, кажуть, що від цього почуваються дуже щасливими.
Сестра Чеслава Тарасевич, настоятелька згромадження МСНСМ (м. Хмільник): «Будучи ще молодою дівчиною, я любила молитися, перебувати між людьми. І, певно, Господь покликав мене до цього великого служіння та відповідальності. Я реалізувала себе і як медсестра в лікарні, і як вчитель релігії, ще маю хор. Я дуже щаслива і дуже вдячна за це Богу».
Автор: Інна Плесна
Камера: Віталій Сінєльніков
На днях відбулося посвячення приміщень у відпочинковому центрі Caritas-Spes у мальовничій місцевості в с. Яблуниця, де веде своє служіння спільнота сестер-гонораток. Слова молитви та покроплення свяченою водою відбулися з рук єпископа Станіслава Широкорадюка, котрий являється генеральним директором Caritas-Spes в Україні.
Уся дія звісно розпочалася у каплиці, котра знаходиться на другому поверсі основного корпусу. Процесія, котра супроводжувалася співом колядок, далі попрямувала до кухні. Після відвідання усіх цехів, настала черга і для інших приміщень: кімнати керівників, місця нічлігу відпочиваючих як в одному приміщенні так і у другому, також і будиночки, котрі знаходяться на території; звісно не оминули і технічно-господарські об’єкти.
« … Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість,
що буде радістю всього народу …» Лк 2,10

Дорогі Брати та Сестри,
З молитвою, особливо в Октаві Різдва
с. Анна Кліпацька Настоятелька Вікаріату