«Тепер стривожилась душ моя, – і що мені казати? Спаси мене, Отче, від цієї години? Але на те ж Я і прийшов – на цю годину! Отче прослав своє імя!»
О Маріє! Пречиста Діво, Пані ласкава, Прекрасна Фатімська Пані, Страждальна Мати, Царице Святого Розарія – будь звеличена!
Страждальна Мати – з’єднай нас із собою, щоб сьогодні в цю першу суботу березня 2013 року, чергову суботу Великого Посту ми йшли разом з Ісусом слідами Його крові, розділяючи Його страсті й Твої страждання.
Після Вечері перед Спасінням всесвіту Ісус молився на Оливній горі у Гетсиманському саду. «Тоді вийшов Він і пішов,як звичайно на Оливну гору…» (Лк 22,39-46). Ісус вибрав ніч і гору; там відчував тривогу; «там Ісус відчув кінцеву самотність і всю марноту екзистенції людини. Там відхлань гріха і всілякого зла проникла до найглибшого нутра Його душі. Там Він пережив страх близької смерті. Там поцілував Його зрадник. Там Його залишили всі учні. Там боровся також і за мене», – написав у книзі «Ісус з Назарету» кардинал Йосип Ратцінгер – Папа Римський Бенедикт XVI. Божественний учитель бере з собою на Оливну гору тих, яких найбільше любив: Петра, Якова і Йоана, що були свідками Його Союзу на Горі Фавор. Тепер прагне вчинити їх свідками своєї муки. Просить: «Чувайте ж,моліться, щоби не ввійти в спокусу…» В 1991 році бл. Йоан ПавлоII після повернення з Фатіми говорив: «Заклик з Фатіми є запрошенням до навернення і покаяння,першим і основним закликом Євангелія. Сьогодні він промовистий як ніколи,особливо коли зло загрожує нам через гріхи, пов’язані зі зрадою Бога. Фатімський заклик взиває нас до чування. Запрошує нас, щоб ми через акт посвячення наблизились до Джерела Милосердя. Діва Марія хоче, щоб до нього наблизилася кожна людина, кожен народ і увесь світ».
*Маріє, віддаємось Тобі з довірою. Постановляємо іти з Тобою за Христом, Спасителем людини, і нехай утома нам не заважає, праця хай не гальмує наших кроків, перешкоди нехай не гасять в нас відваги, а смуток – радості серця. Віддаючись під Твою материнську опіку, о Маріє, і довіряючи Тобі все, чим ми є, і що маємо,постановляємо іти з Тобою за Христом до перемоги Твого Непорочного Серця. Амінь.