У першу суботу травня, яка припадає на 4 число, пропонуємо роздуми над третьою Світлою таємницею - Проголошення Божого Царства і заклик до навернення.
Помолись до Святого Духа про Його дію під час цих роздумів, про відкритість Твого серця на Слово, про відвагу стати у правді перед Богом і собою…
Якщо бажаєш, можеш використати пропозицію роздумів над віршем з поданого уривку, а саме: “Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі” (Мт 5,16).
Як ми, пересічні люди можемо проголошувати Боже Царство та закликати до навернення? Звичайно ж, можна поділитися з кимось досвідом своєї віри або ж дією Бога у житті. Однак сьогодні пропонуємо зосередитися на одному ключі до проповідування, який має кожен з нас - це наша праця. Тим більше, що не так давно ми відзначали спомин св. Йосифа, Робітника. У його домі зростав Божий Син і більшу частину свого життя Ісус присвятив рутинним обов’язкам, серед яких була і праця. Проповідування із 33-х років тривало лише 3.
Поміркуй, чим для Тебе є праця? Джерелом збагачення? Способом самореалізації? Важким щоденним тягарем? Місцем, де можна проявити креативність?
Можливо, ми вже настільки звикли працювати (чим більше, тим краще), що навіть і не задумуємось, чим є праця. Папа Франциск наголошував, що праця є вираженням нашого сотворення на образ і подобу Бога, що трудиться, і тому «ми сотворені з покликанням до праці».
Як можна проповідувати через працю? Найпростіше - це сумлінно її виконувати, робити так, як для Господа. Навіть якщо навколо Тебе багато хто працює абияк або ж використовує своє службове положення для власного збагачення, то не піддавайся цій спокусі плисти за течією. Проси Святого Духа, щоби зміцнював Тебе та жертвуй Господу на початку робочого дня всю свою працю та зусилля, може іноді навіть невдалі.
Сьогодні також поміркуй, чи Тобі не соромно перед Господом за те, як виконуєш свою роботу? Може є за що перепросити та варто змінити свій підхід?
Інша справа - проповідувати можна також не працюючи. Так! Якщо йде мова про день Господній - неділю. Як святкуєш неділю?
У забіганому та меркантильному світі Бог дає нам час на відпочинок.
Неділя - це, перш за все, зустріч на молитві та Євхаристії з Живим Богом, Який наповнює моє життя та дає йому смак.
По-друге, це нагода відновитись фізично, психологічно. Навіть машини мають властивість ламатися, якщо працюють довший час, що вже казати про людей.
По-третє, це нагода побути з родиною, зустрітися з друзями, обдарувати своїм часом чи присутністю тих, хто потребує нас.
Як переживаєш неділю? Чи є ці три складові у Тебе?
Побудь з тими думками, які “народилися” під час цих роздумів. Занотуй найважливіше, поміркуй, що саме можеш змінити у своїй праці чи у відпочинку…
Молитва на завершення: О, Пресвята Діво Маріє, навчи мене цінувати даний мені на цій землі час. Не дозволь мені впасти у трудоголізм або лінивство. Дай мені бути добрим знаряддям для проповідування Божого Царства через мою працю. Амінь!