У першу суботу грудня, що цього року припадає на 2 грудня, пропонуємо тексти для 15-хвилинних роздумів до однієї з таємниць Розарію. Цього разу будемо роздумувати над першою радісною таємницею - Благовіщення Господнє.
Для кращого сприйняття Божого Слова, після молитви до Святого Духа, пропонуємо повільно і вдумливо перечитати текст Євангелія (може навіть кілька разів)
"Того часу посланий був ангел Гавриїл від Бога в місто у Галілеї, ім’я якому Назарет, до діви, зарученої з чоловіком на ім’я Йосиф, із дому Давида, а ім’я діви – Марія. І, увійшовши до неї, сказав: «Радій, сповнена благодаті! Господь з тобою». Вона стривожилася на це слово і роздумувала, що ж це за привітання таке. І сказав їй ангел: «Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога. І ось, ти зачнеш в утробі й народиш Сина, і назвеш Його Ім’ям – Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього буде названий, і дасть Йому Господь Бог престол Давида, Його батька, і царюватиме над домом Якова навіки, і Його царству не буде кінця!» А Марія сказала до ангела: «Як станеться це, коли я чоловіка не знаю?» У відповідь ангел сказав їй: «Дух Святий зійде на тебе, і сила Всевишнього тебе отінить; тому й Святе, котре народиться, буде назване Сином Божим. Ось і Єлизавета, твоя родичка, і та зачала сина у своїй старості, і це вже шостий місяць тій, кого звуть неплідною, тому що жодне слово не є у Бога безсилим!» А Марія сказала: «Ось я – слугиня Господня, нехай буде мені за словом твоїм!» І відійшов від неї ангел” (Лк 1, 26-38)
Якщо Твого серця торкнулося якесь Слово, побудь з ним, хай Бог діє через це Слово. Якщо ні, то нижче пропонуємо текст роздумів.
На початку Адвенту вдивляємося у Богородицю, як приклад прийняття Божої Волі. Приходить Божий Ангел і сповіщає їй волю Всевишнього. Це не є пересічна подія у житті звичайної дівчини з Назарету. Марія веде діалог з Ангелом, попри це відчуває тривогу та страх. Напевно ця розмова не вичерпала всіх питань Марії, однак Вона врешті підсумовує розмову своїм: “Ось я - слугиня Господня, нехай буде мені за словом твоїм!”.
Цей уривок нам показує, що наше життя не буде позбавлене страхів та тривог, особливо це відчуваємо у часі війни в нашій країні. Можливо Ти переживаєш втрату близьких, очікуєш повернення з фронту чоловіка/сина/брата, маєш невиліковну хворобу або ж важкі життєві обставини. Які б ситуації не були, сьогодні Божий Ангел приходить до Тебе і повторює, що жодне слово у Бога не буває безсилим. Якщо Ти прибігаєш до Господа, то Він Тебе ніколи не залишить. У Писанні читаємо: гори зрушаться, горби похитнуться, але Божа любов від нас не відступить. Жодне слово у Господа не буває безсилим.
Напевно, у цей час Адвенту, матимеш такий досвід, коли відчуєш, що сама по собі нічого не можеш, що знову падаєш у ті ж самі гріхи, знову нарікаєш чи осуджуєш. Однак це добра нагода, щоби ще раз прийти до Господа і сказати: ось мої пусті руки, єдине, що можу Тобі дати - це лише мої слабкості та мої гріхи. Зроби, Господи, щось із цим!
І коли прийдеш до Господа та відкриєш Йому всі свої страхи чи труднощі, пам’ятай, що Він буде діяти у Твоєму житті, однак потребує Твоєї згоди. І тоді, попроси Богородицю, щоби додала Тобі відваги і сил повторити Її слова: Ось я - слугиня Господня! Нехай зі мною станеться по твоєму слову!
Як постанову на цей Адвент пропонуємо щоранку на початку нового дня повторювати слова: Ось я - слугиня Господня! Нехай зі мною станеться по твоєму слову.
Пресвята Діво Маріє, наша Найніжніша Мати, веди мене у цей час Адвенту! Дай бути слухняною Божим натхненням та відкритись на Божу любов, яка хоче через нас наповнити цей світ.