У першу суботу місяця, що прападає на 4 листопада, пропонуємо тексти роздумів над п'ятою славною таємницею Розарію - коронування Богородиці на Царицю неба і землі.
“І знамення велике з’явилось на небі – Жінка, одягнена в сонце і місяць під стопами її, а на голові її вінець з дванадцяти зірок” (Одкр 12,1).
У неділю, 29 жовтня 2023 року, в одній з київських парафій відбулось зневаження розіп’яття та фігури Богородиці. Зловмисники побили фігуру Христа та вкрали більшу її частину, а в оці фігури Діви Марії потушили цигарку.
Для нас, які намагаємося практикувати молебень перших субот та відшкодовувати за зневаги, завдані Богородиці, - це ще одне підтвердження актуальності справи. Як пам’ятаємо, одна з п’ятьох зневаг, за які ми відшкодовуємо Діві Марії - це зневага Її святих зображень. І ця зневага фігури Богородиці - це те, за що треба відшкодовувати.
Якщо хтось, кого ми дуже любимо зазнав кривди, то ми намагаємось потішити цю людину, підбадьорити, зробити все можливе, аби вона більше не страждала. У справі ж зневаг можемо сказати, що тут важливі прояви нашої любові. Бо найкращою відповіддю на зневажену любов - є сильніша любов. Коли бачимо як людина відкидає Бога та ображає любляче Серце нашої Матері, то нам залишається лище ще сильніше любити Бога та Марію. Як можу висловити цю любов?
Як знаємо з історії фатімських об’явлень, 10 грудня 1925 року Марія з Дитятком з’явилася Луціі і показала їй Серце, оповите колючками. Дитятко звернулося до Луції: «Май співчуття до Серця своєї Пресвятої Матері, що оповите колючками, якими невдячні люди постійно його ранять. Немає нікого, хто б відшкодував цей біль». Діва Марія сказала: «Дочко Моя, поглянь на Моє Серце, оповите терновими колючками. Невдячні люди безперестанку ранять його своїм блюзнірством і невдячністю. Старайся хоча б ти порадувати Мене … ».
У травні 1930 року Луції було об’явлено 5 видів образ, якими зневажають Непорочне Серце Марії. Далі підкреслено важливість відшкодування за ці зневаги. Ось які слова занотувала Луція: “Заради Марії у своєму милосерді Бог прагне пробачити тим душам, які мали нещастя образити Її. Що ж стосується нас, то ми безнастанно маємо просити Господа, молячись і жертвуючи, про милосердя для цих бідних душ”.
Сьогодні у світлі цих текстів поміркую над моєю практикою відшкодування? Чи серйозно ставлюсь до наміру відшкодування, який є визначальним у молебнях перших субот?
У приватних об’явленнях Ісуса сестрі Гілярії Глувчинській записані такі слова Спасителя: “Знай, що мені дуже подобається, що особливим чином вшановуєш Мою Матір у суботу. А особливо, коли приймаєш Святе Причастя. Тобто Мене самого жертвуєш на відшкодування за зневаги, брак любові та блюзнірства проти Моєї Непорочної Матері (Духовний нотатник, зошит 3, 13-14).
Крім прийняття Святого Причастя в намірі відшкодування, як ще можу висловити любов до Богородиці?
Якщо на землі стається так, що може Діва Марія бути зневажена, то як читаємо в уривку Євангелія, залишивши земний дім вона була коронована Царицею неба та землі. Бог ніколи не дасть своїм вірним слугам засоромитись, Він їх захистить та вивищить. Чи це слово відгукується у моєму житті?
Наостанок пропонуємо кілька молитов, які можна використовувати для відшкодування за зневаги Серця Марії:
Боже мій, вірую в Тебе, поклоняюсь Тобі, довіряю Тобі, люблю Тебе. Прошу у Тебе пробачення за всіх тих, хто не вірить у Тебе, не поклоняється Тобі, не довіряє Тобі, не любить Тебе.
***
Пресвята Трійце, Отець, Син і Дух Святий, всією душею поклоняюсь Тобі і жертвую Тобі найдорожче Тіло і Кров, Душу і Божество Господа нашого Ісуса Христа, котрий присутній на всіх вівтарях світу, заради відшкодування усіх образ, святотатства і байдужості, якими Він зневажений. За посередництвом безконечних заслуг Його Пресвятого Серця і за заступництвом Непорочного Серця Марії прошу Тебе про навернення для бідних грішників.