flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

У першу суботу місяця, що припадає на 3 червня, пропонуємо роздуми над п'ятою радісною таємницею - Знайдення Ісуса в Єрусалимському храмі.
 
знайдення Ысуса
 
Якщо маєш іконку Серця Ісуса і Марії, або лише Серця Марії, то підготуй, вона знадобиться у певний момент роздумів…
 
«Його батьки щороку ходили в Єрусалим на свято Пасхи. І коли виповнилося Йому дванадцять років, вони за звичаєм пішли на свято в Єрусалим. А як закінчилися дні свята, вони поверталися, а Хлопець Ісус залишився в Єрусалимі; та не знали того Його батьки. Пройшли день дороги і стали шукати Його поміж родичами та знайомими; і, не знайшовши, вони повернулися до Єрусалима й тут шукали Його. І сталося, що через три дні знайшли Його в храмі Побачивши Його, вони здивувалися; і мати Його сказала Йому: Дитино, чому Ти нам таке вчинив? Ось Твій батько і я, страждаючи, шукали Тебе. А Він відповів їм: Чому ж ви шукали Мене? Хіба ви не знали, що Мені треба бути при справах Мого Отця? Та вони не зрозуміли тих слів, які Він їм сказав. І пішов Він з ними, і прибув у Назарет, і слухався їх. А Його мати зберігала всі ті слова у своєму серці» (Лк 2, 41-43.44в-46а.48-51).
 
У червні відзначатимемо урочистість Пресвятого Серця Ісуса, а наступного дня - обов'язковий спомин Непорочного Серця Марії. Можливо, коли думаємо про ці два Серця, у пам'яті спливають поширені у багатьох домівках пари ікон: Серця Ісуса та Серця Марії.
 
Багато святих говорили про шлях до Серця Ісуса через Серце Непорочної. Якщо подивитись на це навіть через призму людських категорій, то існує цей сильний невидимий зв'язок серця дитини з серцем матері. Якщо хочеш краще пізнати дитину, то познайомся з її матір'ю. Як же часто можемо почути, що мама відчуває, коли дитині погано, навіть, якщо їх розділяють кілометри.
 
Якщо маєш перед собою ікону Серця Ісуса та Серця Марії, то придивися до них. Як ні, то уяви собі цих два зображення… Серце Сина і Серце Матері. Які вони? Як зображені? Які почуття та думки їх єднають? Побудь перед цим образом…
 
Міцні узи, які єднали ці два серця - це бажання виконати волю Отця та слухання Його Слова. Згадаймо ситуації у нашому житті, коли після зустрічі з якоюсь особою ми відчули, що нас наповнив Бог, що ми змогли поділитись своєю вірою і нас обох це зміцнило. Це як у зустрічі Марії та Єлизавети. Зустріч двох жінок, наповнених Святим Духом, які величають Бога. Пригадай собі подібну зустріч у Твоєму житті… прагнеш, щоб вона повторилась? Що для цього потрібно? Кінцівка обраного уривку Євангелія розповідає нам про Марію, яка не розуміє слів Ісуса, однак зберігає їх в серці. Як у цьому можеш наслідувати Марію? Які конкретні кроки треба зробити? Яке слово Господа сьогодні лежить у тебе на серці? Як його можеш виконати?
 
Завершенням наших роздумів нехай будуть слова св. Амвросія: "Нехай в кожній душі буде душа Марії, аби славила Бога; нехай в кожному дусі буде дух Марії, аби радів у Бозі. Щодо тіла, то є лише одна мати Ісуса; однак щодо віри: Христос - це плід усіх. Кожна душа отримує Слово Бога, однак має бути непорочна та вільна від провини гріха, з непорушною скромністю берегти чистоту".

Додати коментар


Захисний код
Оновити