Розарій – це біблійна молитва.
Розарій – це біблійна молитва. Тому, коли виберемо певну подію з Писання, молимося Розарій правильно.
Молитві Розарію загрожує одна небезпека – а саме, що ця молитва може стати монотонною, рутинною. Ця монотонність нас дуже легко позбавить здатності сконцентруватися, зосередитися та розважати. Тому коли самі виберемо якусь таємницю, це може допомогти нам ще краще зосередитись.
Розарій – це молитва любові. Якщо будемо до нього підходити як до молитви любові, то в більше не будемо задумуватись над тим, що дуже часто повторюємося.
Ми розважали над Розарієм тому, тому що він є однією з найважливіших молитов Церкви (Папа Павло VІ згадує її зразу після Літургії). Не тому, що це єдина молитва. Є й інші молитви до Діви Марії. Можемо собі прокласти різні особисті шляхи, якими будемо спілкуватися з Богом через Діву Марію. Але Розарій є найголовнішим, бо його моляться мільйони людей. Саме тому він здобув таку важливість та силу.
Дякуймо Богу за те, що дав цей інструмент до наших рук. Це дуже міцна зброя в бою проти диявола. Сатана дуже роздратований, бо не може знести того, що Діва Марія – єдине створіння, до якого він не міг доторкнутися. І це спричиняє його сильний гнів. Під час екзорцизму та молитов зцілення диявол набагато більше гнівається, якщо згадуємо Діву Марію, ніж тоді, коли молимося інші молитви і взиваємо Бога. Це може здаватися незвичайним. Не кажу, що більше боїться, але більше гнівається. Чому? Він знає, що Ісус є Божим Сином. Також повинен прийняти від Нього свою поразку. Але не може прийняти неспроможності зашкодитиДіві Марії. Ісус – Бог, і диявол знає, що Бог переможе його. А Богородиця – створіння. І саме того, що його перемогло створіння, він не зможе знести. І тому так гнівається, якщо хтось згадує Діву Марію і намагається перемогти його через Розарій. Ось чому Розарій є дієвим інструментом в наших руках.