“Те, чого око не бачило, й вухо не чуло, що на думку людині не спало, те наготував Бог тим, що Його люблять.” 1 Кор 2, 9
Перша субота - день зустрічі з найкращою з жінок, з нашою Небесною Матінкою. Це вона знову нас усіх збирає біля себе. Вона запрошує, Вона веде і Вона хоче приблизити наші серця до свого Непорочного Серця. Тішмося Марією, Її присутністю, а сьогодні особливо роздумуймо над тайною Її Внебовзяття!
Просимо Тебе, яка з тілом і душею була взята до неба, щоб вела нас, щоб була з нами під час цих роздумів, щоб молилася з нами і просила про Духа Божого для нас, щоб Він освітлював наші думки та серця. Сьогодні, як і щоразу роздумуємо над Божими справами. Вони перевищують наше людське розуміння, тому просимо про допомогу з неба.
Досить часто про того, хто щось доброго пережив, чи почув якусь гарну новину чуємо вираз: “На сьомому небі від щастя”. Ці слова добре відображають маріологічну інтуіцію наших сьогоднішніх роздумів. Вона, Марія, є на небі! Але чому? Ось питання над яким будуть зосередженні наші думки.
Ця велика таємниця Внебовзяття Матері Божої була об'явлена Церкві для того, щоб показати людству важливість, значення і сенс життя людини на землі. Ця подія — це наука про людину, про нас. В ній навчання Церкви звертає увагу на Боже Милосердя для нас грішних, і на наше призначення для вічного життя для Його слави у небі. Вказує також і на Марію як взірець для наслідування. Це вона відкриває нам мету життя — життя з Ісусом і для Нього; на співпрацю з Його благодаттю для спасіння усіх, а в кінці на щастя і радість в любові Божій у небі, де нам витруть кожну сльозу, де потішать в усіх наших смутках і де ми самі зможемо, як Марія, підтримувати інших, як і нас підтримують. Божою славою є жива людина, яка Його славить, яка тішиться Ним, яка приймає дари Його Сина і є близько Його Найсвятішого Серця, - як Марія.
Марія є в небі, бо там є Ісус, а вона завжди була близько Ісуса. Усе своє життя віддала Йому. З тілом і душею взята на небо, бо сама, свідомо і добровільно, прийняла Божого Сина своїм тілом і духом. Проте, це саме Його присутність творить НЕБО! Її дім є в небі, бо вона була Домом для Ісуса. Він оселився в ній, і своїм приходом і перебуванням приніс у Її життя радість і щастя неба. Діва Марія першою була взята на небо, бо першою на землі прийняла Божого Сина, першою в Нього повірила. Ніщо на землі не змогло Її відлучити від Христа: ні біднота, ні еміграція, ні втрата дому і знайомих, ні життя в чужих краях, ні наступні переселення; ані відсутність чудес у повсякденному житті, ані їх велика кількість, ані похвали, ані критики, ані страждання Її Сина, ані Її власні, ані Хресна дорога, ані смерть Її любого Сина. Бо була впевнена, що ніякі терпіння не зрівняються зі славою Божої присутності, Божої любові, щастя бути з Ним. Найуважніша Учениця Господня не розуміла, але приймала; не знала, але вірила; роздумувала, вчилася, зберігала у своєму Серці. Уся Господня на землі, уся Господня на небі.
Пресвята Діва Марія своїм Внебовзяттям показує нам справжнє щастя людського життя: щаслива людина, яка носить у своєму серці Христа і яка з'єднується з Ним назавжди. Тіло, яке тут на землі часто є причиною упокорень, і багатьох клопотів. Там, на небі, буде образом слави.
Внебовзята об'являється нам у своїй славі і красі, вказуючи на святість. Цариця yсіх святих, найбільш подібна до Свого Сина у незаплямованому ніяким гріхом Серці чекає на нас у небі. Ми є запрошені до неба. Бог і Мати Спасителя чекають на нас, щоб ми стали чисті і непорочні перед Його Обличчям, щоб зайняли місця приготовані нам в небі.
Просимо Тебе, Внебовзята, освітлюй наші дороги надією. З Твоїм Сином їди поруч нас і веди до неба! Просимо, супроводжуй нас, наші сім'ї і наших близьких.
Нехай наші серця стануть подібні до Твого Непорочного Серця!