flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 02 вересня 2022, 14:53
У першу суботу вересня вдивляємося у Марію, яка стоїть під хрестом, на якому помирає Її улюблений Син.
 
skorbotna2
 
“Біля Ісусового хреста стояли Його мати, сестра Його матері, Марія Клеопова, і Марія Магдалина. Побачивши матір і учня, який стояв поряд і якого любив, Ісус промовив до [Своєї] матері: Жінко, ось твій син! Потім звернувся до учня: Ось твоя мати! І відтоді взяв її учень до себе” (Йо 19, 25-27)
 
У вересні відзначаємо свято Воздвиження Всечесного Хреста та спомин Матері Божої Страждальної (раніше свято Семи страждань Пресвятої Діви Марії). Під час жертвування Ісуса у святині Марія почула від Симеона, що меч страждання прошиє Її душу. Меч прошиває Її душу, коли Вона стоїть на Голгофі під хрестом. Вона безсила перед стражданням Свого улюбленого Сина, не може нічого змінити, може лише бути поруч. У нашому житті трапляються також такі ситуації, коли особи, яких любимо, страждають, а ми у такому випадку не можемо нічого вдіяти. Ми реально беремо участь у стражданні людини, яка дорога нашому серцю, хоча воно може нас не торкатись у повній мірі. Якщо любимо по-справжньому, то страждаємо з тими, хто страждає.
 
У наш час життя кожної людини позначене стражданням, однак постає питання, що з цим робимо. Можемо зосередитись лише на своєму власному горі, та в цей момент наші очі закриваються на наших ближніх. Чи ж може бути у когось гірше, ніж у мене? Може, якщо не ставимо на перше місце свої труднощі, то помітимо, з яким болем зустрічаються наші брати і сестри.
 
Аби прийняти біль іншої особи, треба найперше прийняти свій біль, зустрітись з ним. Який біль сьогодні хочу сховати у своєму серці? Можу його назвати у Божій присутності. Яка рана вже віддавна мучить мене? Можливо, саме сьогодні Бог хоче пролити на неї свій чудодійний бальзам та зцілити хворе місце?
 
Чи у моєму оточенні є хтось, хто страждає? Чи можу зауважити цю людину? Чи маю відвагу підійти та делікатно запропонувати допомогу? Чи я готовий/готова перев’язати чиїсь рани або ж привести до Лікаря? Чи я здатний/здатна залишити всі свої спраави, заради допомоги ближньому, який страждає?
 
Маріє, Ти стояла під хрестом та переживала глибокий біль та смуток, коли помирав Твій улюбленений Син. Не раз, за життя, Твоє Серце прошивав меч болю. Будь нам товаришкою та порадницею у наших щоденних болісних переживаннях та навчи нас бути чуйними. Нехай наше страждання наближає нас самих до Бога та до наших ближніх, аби якомога менше людей почувалися самотніми та покинутими напризволяще.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити