flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 01 липня 2022, 12:19
У першу суботу липня пропонуємо вашій увазі родуми над третьою славною таємницею - Зіслання Святого Духа.
 
swiatyi duh
 
Зіслання Святого Духа (Діння Апостолів 2, 1-13)
 
“Коли настала П’ятидесятниця, всі вони зібралися разом у одному місці. Несподівано з неба долинув звук, подібний до завивань лютого вітру. Він заповнив увесь будинок, де були апостоли. Вони побачили щось подібне до язиків вогню, що осіли на кожному з них. І всі вони сповнилися Духом Святим, та почали говорити іншими мовами, бо Святий Дух дав їм таку здатність[…] “.
 
Не так давно ми переживали Урочистість Зішестя Святого Духа, коли особливим чином прикликали Святого Духа та просили про Його дари. Однак життя триває, у буденності можемо дуже швидко забути про Святого Духа, бо у нас є ж своє звичне земне життя. Доброю звичкою було би з самого ранку, ще до початку різних справ, прикликати Святого Духа у наш день, просити про Його дари та віддаватись під Його ведення. Не раз, прокидаючись зранку, всередині себе можемо відчувати своєрідну пустку або ж страх перед новим днем, тоді це добра нагода запросити Святого Духа. Зробити це можна своїми словами у короткій спонтанній молитві.
 
Наш день сповнений багатьма несподіванками. Часом вони більш або менш приємні. Гармонійне звучання нашого серця у всіх перипетіях дня допоможе підтримати той же Святий Дух. Перед важливою зустріччю, перед початком роботи або ж як почуєш, що трапилась біда - прикликай Святого Духа. Святий Дух - це Той, хто єднає. Апостоли з Богородицею тривали однодушно на молитві, чекаючи Зішестя Святого Духа. Маєш клопоти у відносинах з кимось? Проси Святого Духа у цій справі та за цю людину, проси про Боже світло для себе.
 
Святий Дух дає нам здатність, яка для нас видається неможливою. Так Боже Слово говорить про здатність апостолів говорити різними мовами. А чого бракує мені? Якої здатності? Про що можу просити Святого Духа?
 
Можливо, сьогодні одним із прохань до Святого Духа може бути прохання про щиру молитву за ворогів та пробачення нашим кривдникам. Перед обличчям війни в Україні та численних жертв, а останнім часом серед мирного населення, у моєму серці можуть народжуватись ненависть та обурення, бажання проклинати певних осіб, які завдають нам болю. У такий момент - помолись до Святого Духа. Запитай, що Він хоче тобі зараз сказати? Як маєш прийняти цю важку ситуацію? Чи вмієш молитися за своїх ворогів так, як цього вчив Ісус?
 
Стаючи на Голгофі під хрестом Ісуса, у товаристві Пресвятої Богородиці, тримаймо своє серце налаштованим на “хвилю” Святого Духа. Чи Марія накинулась на солдатів, які розпинали Її коханого Сина? Чи вона проклинала їх та бажала їм такої ж лихої долі? Про це ніде немає мови і це не є позиція учня Ісуса Христа. А як можна інакше? Відповідь на це знає Святий Дух, якого заступництва і прикликаймо. Особливо тоді, коли власними силами любити не вміємо і не хочемо … аби Він дав нам бажання і силу.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити