flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 01 жовтня 2021, 21:12 Автор: Anastasija
У першу суботу місяця прагнемо роздумувати над скорботною таємницею - смерть Ісуса на хресті. Вдивляючись в ікону цієї події, можемо побачити Марію, Матір Ісуса, Яка під хрестом стає також і нашою Матір'ю.
 
HD-wallpaper-passion-of-christ-john-cross-mary-jesus-good-friday

 

"А при хресті Ісусовім стояли його мати, сестра його матері, Марія Клеопова та Марія Магдалина. Бачивши Ісус матір і біля неї учня, що стояв, - а його ж любив він, - мовить до матері: «Жінко, ось син твій.» А тоді й до учня мовить: «Ось матір твоя». І від тієї хвилі учень узяв її до себе. (Йо 19, 25-27)

Сьогодні, особливим чином, придивімося до сцени, яку описує Євангеліст Йоан. У момент своєї смерті істинний Бог та істинна Людина віддає людству найдорожче - Свою Мати. Ми не залишились сиротами. Нас прийняла Матір Ісуса, Яка дбала про Нього та виховувала, коли Він був ще дитиною. Святий Дух настільки розширив серце Богородиці, що в ньому є місце для кожного з нас. Для людей всіх народів та всіх поколінь. Можемо сказати, що під хрестом відбулось перше присвячення людини Діві Марії, віддання під Її опіку.

Про цю близькість Богородиці читаємо також у літературі про фатімські об'явлення. Одного разу Матір Божа звернулась до Луції, яка страждала через Об'явлення: "Моя дочко, ти дуже страждаєш? Не падай духом. Я ніколи тебе не покину. Моє Непорочне Серце буде твоїм притулком та дорогою, що вестиме Тебе до Бога". Яку ж ніжну любов Марія проявляє до Луції. Те саме Марія сьогодні говорить кожному з нас... Приймімо ці слова серйозно...

Святий Йоан Павло ІІ у своїх катехезах про Богородицю підкреслює, що материнство Марії - це особисті та унікальні стосунки з кожним із нас у нашій індивідуальності. Йоан Павло II пише: «Ісус на хресті не проголосив формально вселенське материнство Марії, але встановив конкретні материнські стосунки між Нею та улюбленим учнем. У виборі Господа ми бачимо Його турботу про те, щоб це материнство Марії не інтерпретувалось невиразним чином, а вказувало на живі насичені особисті стосунки Марії з окремими християнами. Особисто стосунки Марії з Тобою та зі мною.

О, Пані наша, ми покладаємо на Тебе надію, як на найбезпечніший та найміцніший якір. Сьогодні я віддаю себе Тобі. Тобі присвячую свій розум, душу, тіло, усю себе; з усіх сил, псалмами і гімнами, духовними піснями хочу прославляти Тебе!

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити