flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 02 жовтня 2020, 17:22 Автор: Anastasija
Царице святого Розарію, у цю першу суботу жовтня прагнемо винагороджувати Тобі за легковажність та лінь у прийнятті Твого заклику до щоденної молитви Розарію.
 
web3-rosary-praying-devotion-ruggiero-scardigno-via-shutterstock 115129918
 
Будь з нами під час цих роздумів, дай нам зрозуміти вартість дару Твоєї материнської любові, розпали наші серця, щоб ми віднині молилися краще і ревніше.
 
Перечитаймо уривок з Євангелія від Луки про відвідини святої Єлизавети (Лк 1, 42б-55).
 
“Благословенна ти між жінками й благословен плід лона твого. І звідкіля мені це, що прийшла до мене мати Господа мого? Ось бо, як голос твого привітання залунав у моїх вухах, дитина з радости здригнулась у моїм лоні. Щаслива та, що повірила, бо здійсниться сказане їй від Господа. ” І мовила Марія: “Величає душа моя Господа і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм, бо він зглянувся на покору слугині своєї; ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди. Велике бо вчинив мені Всемогутній, і святе його ім'я. Милосердя його з роду в рід на тих, які страхаються його. Він виявив потугу рамени свого, розвіяв гордих у задумах їхніх сердець. Скинув могутніх з престолів, підняв угору смиренних;наситив благами голодних, багатих же відіслав з порожніми руками. Він пригорнув Ізраїля, слугу свого, згадавши своє милосердя,як обіцяв був батькам нашим – Авраамові і його потомству повіки.”
 
Щаслива Єлизавета, сповнена Святим Духом! Щасливий св. Йоан, котрий вже в лоні матері пізнав Спасителя і отримав Його благодать. Щасливий Захарія, котрий став звільнений від німоти і знову прославляв Бога та пророкував. Цієї радістю вони були обдаровані за посередництвом Марії, Нареченої Святого Духа. Слово привітання «шалом» - мир, вимовлене Марією, несе дар Духа Святого і Єлизавета пізнає таємницю Втілення Сина Божого. Вона відповідає привітанням, благословляє і проголошує гідність Матері Бога, а Марія не затримує цієї слави для себе, а прославляє Бога за великі діла, які Їй вчинив.
 
Чи ми так само можемо пережити відвідини Марії? Так, Вона так само приходить до нас із даром благодаті.
 
Благословенна Ти між жінками (Лк 1,42). Так Єлизавета привітала Марію. А як я привітаю Марію, молячись Розарій? Як я повторюю слова молитви «Радуйся, Маріє»? З любов’ю? Свідомістю присутності Богоматері? Чи не піддаюсь рутині, молячись механічно, не вкладаючи серця? Чи нав’язую стосунки з Матір’ю Божою?
 
У Фатімі Марія закликала до щоденної молитви Розарія і через це підкреслила особливу силу цієї молитви. Сестра Луція сказала, що немає жодної приватної, суспільної чи міжнародної проблеми, яку не можна було б розв’язати через молитву Розарію. Чи я міцно в це вірю? Чи шукаю допомоги в біді через молитву на розарії?
 
Розарій – це молитва довіри Марії, яка обіцяла, що врешті Її Непорочне Серце затріумфує. Роздумуючи над гімном Магніфікат – піснею тріумфу убогих і покірних, а також словами Марії під час об’явлень у Фатімі, маємо міцно тримати в руках розарій і пам’ятати про слова Ісуса: «Не бійся, мале стадо, адже сподобалось Отцю вашому дати вам Царство» (Лк 12,32).
 
Довірмося Марії, приймімо допомогу, яку Вона нам дала. Не засмучуймо Непорочного Серця Марії недовірою, легковажністю, лінощами.
 
Розарій – це також молитва роздумів. Разом із Марією, Яка роздумувала над таємницями Христа, вчимося розуміти задуми Божі, прославляти їх та жити згідно з ними.
 
Тому називаємо Розарій «школою Марії». Хто молитиметься Розарій і буде витривалий, володітиме мудрістю. Просімо сьогодні про благодать доброї молитви.
 
Непорочна Мати, Причино нашої радості, прийди до нас з Божою благодаттю. Поєднай нас із Собою, огорни своєю молитвою прославлення і споглядання. Випрошуй нам Боже милосердя. Амінь.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити