flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 04 вересня 2020, 11:04
У першу суботу вересня пропонуємо вашій увазі роздуми над ІІ світлою таємницею - Чудо на весіллі в Кані Галілейській.
Cornelis de Bailleur Marriage at Cana
 
1 Третього ж дня весілля відбувалося в Кані Галилейській, і була там мати Ісусова. 2 Отож запрошено на те весілля й Ісуса та його учнів. 3 Коли ж не вистачило вина, мати Ісусова й каже до нього: «Вина в них нема.» 4 Відрік їй Ісус: «Що мені, жінко, – а й тобі? Таж не прийшла година моя!» 5 Але мати його мовила до слуг: «Що лиш скаже вам, – робіть.» 6 Було ж там шестеро кам’яних посудин на воду, щоб очищуватися по-юдейському; кожна вміщала дві або три мірки. 7 Сказав їм Ісус: «Наповніть посудини водою.» Вони й виповнили їх по вінця. 8 А він їм далі каже: «Зачерпніть тепер та й несіть до старости весільного.» Тож понесли. 9 Коли ж покуштував староста воду, що на вино обернулась, – а не знав же, звідки воно взялося: слуги лише знали, котрі води зачерпнули були, – то закликав староста молодого 10 і до нього мовив:; «Всяк чоловік добре вино спершу подає, а гірше, – як уп’ються. Ти ж приховав добре вино аж он по сю пору.» 11 Ось такий чудес початок учинив Ісус у Кані Галилейській, і велич тим свою об’явив, – тож і учні його увірували в нього. (Йо 2,1-11)
 
Традиційно, з вереснем пов'язуємо початок чогось нового. Діти йдуть до школи, студенти до університету, працівники відновлюють свою роботу після літнього відпочинку. У першу суботу вересня станьмо на порозі нового етапу нашого життя. Почнімо Його у школі Ісуса разом із Марією. Перед нами перше чудо Ісуса, яке було звершене у Кані Галілейській.
 
Марія мовила до слуг, аби вони робили те, що Її Син їм скаже. Це пряма підказка і для нас. Але як особисто я можу почути Ісуса? Можливо, варто більш уважно переживати Святу Месу, вслуховуватись у Літургію Слова та проповідь? Від вересня щодня почати читати Святе Письмо? Чи взагалі знайти протягом дня 10-15 хвилин тиші, коли можу зупинитись і побувши на одинці в тиші почути Божий голос?
 
Божий голос неодмінно має пробудити в нашому серці відповідь любові. Чудо в Кані Галілейській, перш за все, мало на меті показати Боже милосердя та засвідчити Божу любов до людини, підкреслити Божу опіку над кожним з нас, над нашими потребами (часом і досить простими та насущними). Чи бачу цю Божу опіку у моєму житті? Як Бог являє Себе? Роздумуючи над цими словами, пригадаю, скільки останнім часом Бог зробив для мене?Можу навіть зробити список, за що хочу подякувати Богу, за які Його добродійства...
 
Гідною відповіддю на любов може бути лише любов. Вдячність за Божу любов це не лише емоційне піднесення, що триває кілька хвилин. Це конкретний намір виявити Богу свою любов: через присвячений Йому час та сили, через конкретне служіння Його Церкві. Поміркую, як виявлю свою любов Богу.
 
Пресвята Богородице, під час земного життя Спасителя, Ти щодня обдаровувала Його Своєю материнською любов'ю, навчи мене любити Ісуса! Крокуй зі мною у майбутнє, на порозі якого зараз стою, товаришуй мені на моїй життєвій дорозі!
 
Зображення: Wikipedia

Додати коментар


Захисний код
Оновити