flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 02 серпня 2019, 19:34
У першу суботу серпня поміркуймо над значенням IV світлої таємниці Розарія, Преображення Господнє, у нашому житті. Нехай ці роздуми допоможуть нам добре підготуватись до одноіменного свята, що наближається в літургійному календарі.
25-Modern-5-Transfiguration-freso-in-an-Orthodox-church-in-the-US
 
А через шість день забирає Ісус Петра, і Якова, і Івана, брата його, та й веде їх осібно на гору високу. І Він перед ними переобразився: обличчя Його, як те сонце, засяло, а одежа Його стала біла, як світло. І ось з'явились до них Мойсей та Ілля, і розмовляли із Ним. І озвався Петро та й сказав до Ісуса: Господи, добре бути нам тут! Коли хочеш, поставлю отут три шатрі: для Тебе одне, і одне для Мойсея, і одне для Іллі. Як він ще говорив, ось хмара ясна заслонила їх, і ось голос із хмари почувсь, що казав: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав. Його слухайтеся! А почувши, попадали учні долілиць, і полякалися сильно... А Ісус підійшов, доторкнувся до них і промовив: Уставайте й не бійтесь! Звівши ж очі свої, нікого вони не побачили, окрім Самого Ісуса (Мт 17,1-8, переклад Огієнка).
 
Євангеліє описує нам Преображення Господнє починаючи з виходу Ісуса та учнів на високу гору. Аби відбулося Преображення потрібно докласти зусиль. Таком міні-преображенням для мене може бути кожна молитва, кожне молитовне читання Святого Письма. Що для мене “вихід на високу гору”? Може це потреба знайти час для молитви (а його ж завжди бракує)? Може залишити всі свої думки про справи насущні та клопоти за дверима свого серця? Аби молитва або читання було насправді зустріччю з Богом, а не програмуванням своїх дій на завтра. Кожна зустріч з Богом потребує мого приготування, налаштування серця, заклику до Святого Духа, аби Він оживляв мою молитву. Молитві сприятиме відірвання серця від земних речей, вихід назустріч Богу, вихід віч-на-віч.
 
Петро сказав до Ісуса, що йому було добре на горі Табор, де відбувалось Преображення. Чим для мене є молитва? Чи це можливість пережити якісь позитивні емоції? Якщо їх немає, то молитва тоді не дійсна? Не можна запрограмувати якою буде молитва. Це зустріч із Живим Богом. Преображення моєї душі не завжди буде радісним, сповненим ентузіазму. Часом це може бути кілька хвилин “сухої молитви”, або відкриття якоїсь болючої правди про себе. Чи намагаюсь бути відкритим на Божу дію на молитві? А може це лише моя запланована схема відчитання певної кількості молитов, а все інше мене зовсім не цікавить? Чи є в моїй молитві місце для тиші?
 
Обличчя Ісуса під час преображення засяяло. Молитва, читання Божого Слова можуть також перемінити мене, мою дійсність, моє життя, мої відносини. Можна шукати і чекати преображення заради самого преображення. Але це не є моя мета. Преображення спонукає мене ставати кращим, ставати більш Божим, більше любити, помічати потреби тих, хто є поруч, відкривати кордони сердець для тих, із ким важко, бути іншим…
 
Чи маю це преображення? Чи готовий до змін? Можливо моє серце давно вже закам’яніло і не хоче жодних змін, бо вже забагато болю, забагато ран, забагато брехні, забагато гріхів?
 
Можливо я втомлений життям, роботою, труднощами, власними падіннями і не бачу жодного сенсу у житті?
 
Якщо так, то сьогодні є добра нагода попросити у Бога вийти на гору Табор, аби пережити цілюще Преображення… Якщо відчуваєш таку потребу, зосередься в тиші кілька хвилин і попроси цього у Господа…
 
Пресвята Діво Маріє, моя Небесна Мати, Ти завжди ведеш нас до Свого Сина! Допоможи мені сьогодні досвідчити преображення моєї душі, яке би допомогло мені переживати важкі моменти, пам’ятати про Божу близькість, Його вірність. Маріє, навчи мене молитись, відкриваючи своє серце на дію Святого Духа, бути слухняним Його натхненням та зберігати у серці Божі діяння у моєму житті. Аби це було моєю підтримкою у часи випробувань та переживання хресної дороги на моїх життєвих стежках. Амінь!
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити