flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Четвер, 30 травня 2019, 20:42
Церква триває на молитві в очікуванні на Зіслання Святого Духа. Поміркуймо цього разу про Його місце у нашому житті.
Ikona Maryi niosacej Ducha Swietego Pneumatofora 4
 
«Коли ж почався день П’ятидесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі. І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з'явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав. Перебували ж в Єрусалимі юдеї, люди побожні, від усякого народу під небом. А коли оцей гомін зчинився, зібралася безліч народу, та й диву далися, бо кожен із них тут почув, що вони розмовляли їхньою власною мовою!... Усі ж побентежилися та дивувалися, та й казали один до одного: Хіба ж не галілеяни всі ці, що говорять? Як же кожен із нас чує свою власну мову, що ми в ній народились? Парфяни та мідяни та еламіти, також мешканці Месопотамії, Юдеї та Каппадокії, Понту та Азії, і Фрігії та Памфілії, Єгипту й лівійських земель край Кірени, і захожі римляни, юдеї й нововірці, крітяни й араби, усі чуємо ми, що говорять вони про великі діла Божі мовами нашими!» (Ді 2,1-11)
 
Дія Святого Духа порівнюється до раптової бурі. Це є сила, яка змінює реальність. Вітер приносить зміни: тепло, коли є холод, прохолоду, коли є спекотно, дощ, коли є посуха. Так само Святий Дух діє, але на іншому рівні: Він є божественною силою, яка перемінює світ. Тому співаючи секвенцію просимо, аби Він обмив, що не є святе, вилікував рани серця. Святий Дух входить у ситуацію та її перемінює; перемінює серця та хід подій. Чи запрошую Святого Духа у мої життєві ситуації? Аби Він їх перемінив? У відносини? У труднощі?
 
Святий Дух звільняє душі, які опановані страхом. Пригадаймо наляканих учнів після Воскресіння Вчителя, які збирались за закритими дверима і готові були втікати при першій ліпшій можливості. Святий Дух перемінює їх серця і вони дають свідчення про Воскреслого. Апостоли вирушають з Єрусалиму, аж на край світу, аби і туди занести Добру Новину. Святий Дух перемінив їхні серця. Він розширює «вузькі і малі» серця, спонукає до служіння тих, які задовольняються комфортом та вигодою; змушує шукати тих, які думають, що все потрібне знайшли; спонукає йти тих, хто думає, що вже дістався свого місця призначення. Чи помічаю таку дію Святого Духа у моєму житті? Де мені ще бракує відваги, відкритості на дію Святого Духа?
 
Святий Дух може і не змінить ситуації навколо мене, не зробить революції, але перемінить моє ставлення, мій погляд на речі та людей, не дасть нам все і одразу, але допоможе довірливо і невтомно крокувати життям. Невтомно, бо ми почуваємось втомленими життями, знесилені, приземлені та пригнічені. Нам часто важко йти уперед і здається, що вже не можемо любити. Тому потребуємо сили Бога, сили Святого Духа. Того, Якого визнаємо у Вірую, що є Животворним. Як же добре, коли щодня можемо Його приймати молячись: «Прийди, Святий Духу, прийди до мого серця, прийди у мій день!».
 
Маріє, Ти Котра несеш Святого Духа, навчи мене відкривати своє серце на Його дію, навчи мене запрошувати Святого Духа у своє життя та бути слухняним Його натхненням. Нехай цей час приготування до Зіслання Святого Духа зробить моє серце родючою землею, яка приймає життєдайну росу Духа та приносить рясний плід тепер і у вічності. Амінь!
 
Використано матеріали з проповіді папи Франциска на урочистість Зіслання Святого Духа 2018 року
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити