flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 01 лютого 2019, 12:59
Тексти роздумів над четвертою радісною таємницею святого Розарію. Можна використати під час роздумів у першу суботу лютого, що припадає на 2 лютого. 
ofiarowanie-panskie-witraz
 
«І як сповнилися дні очищення їхнього, за законом Мойсея, вони привели його в Єрусалим поставити його перед Господом, як то написано в Господньому законі: “Кожний хлопець, первородний, буде посвячений Господеві”, і принести жертву, як то написано в Господньому законі: “Пару горлиць або двоє голубенят.” А був в Єрусалимі чоловік на ім'я Симеон; чоловік той, праведний та побожний, очікував утіхи Ізраїля, і Дух Святий був на ньому. Йому було відкрито Святим Духом, що не бачитиме смерти перш, ніж побачить Христа Господа. Він прийшов Духом у храм. І як батьки вносили дитя-Ісуса, щоб учинити над ним за законним звичаєм, він узяв його на руки, благословив Бога й мовив: “Нині, Владико, можеш відпустити слугу твого за твоїм словом у мирі, бо мої очі бачили твоє спасіння, що ти приготував перед усіма народами; світло на просвіту поганам, і славу твого люду - Ізраїля.” Батько його і мати дивувалися тому, що говорилося про нього. Симеон же благословив їх і сказав до його матері Марії: “Ось цей поставлений для падіння й підняття багатьох в Ізраїлі; він буде знаком протиріччя, та й тобі самій меч прошиє душу, щоб відкрились думки багатьох сердець”. Була також і Анна, пророчиця, дочка Фануїла з покоління Асера; вона була вельми похила віком і жила сім років з чоловіком від дівування свого; зоставшися вдовою аж до вісімдесят четвертого року, вона не відходила від храму, служачи (Богові) вночі і вдень постом та молитвою. І надійшла вона тієї самої години й почала прославляти Бога та говорити про нього всім, що чекали визволення Єрусалиму. І як вони виконали все згідно з законом Господнім, повернулися в Галилею, до Назарету, свого міста (Лк 2,22-40).
 
Сьогодні придивімося до двох постатей, які в Євангелії є ніби-то на другому плані, але в певний момент виходять на перший. Це старець Симеон та пророчиця Анна. Це дві постаті осіб літнього віку. Але вони нас можуть багато чого навчити. Адже, коли Ісуса принесли до храму, то Його впізнали лише ці дві особи.
 
Симеон. Про нього написано, що був чоловіком праведним та набожним, очікував утіхи Ізраїля. Ім’я Симеон означає у перекладі «той, хто почув». Що почув? Можливо, натхнення Святого Духа. І це не дивно, адже Євангеліє говорить, що він був праведний, тобто мав Божий страх та чисту совість. Симеон бачить, як Господь виконує свою обітницю. Це викликає у його серці та на вустах прославлення та благословення. Яка моя реакція, коли бачу, що Господь дотримав своєї обітниці у моєму житті? Чи є подяка? Чи одразу з радості забуваю про все? А якщо йде щось не за моїм планом, чи тоді також прославляю Бога?
 
Пророчиця Анна. Читаємо про її похилий вік та долю вдови. Здавалося, що жодного радісного моменту при таких обставинах бути не може. Однак, написано, що побачивши Ісуса, вона почала прославляти Бога та говорити про Нього всім. Цю радість і прагнення нею ділитись Вона отримала від Того, Кому вірно служила будучи при храмі постом і молитвою. Чи я, навіть будучи у молодшому віці, ніж Анна, маю цю радість? Божу радість? Чи може моя життєва поведінка нагадує скисле молоко? Коли людина постійна невдоволена своїм життям, то стає так би мовити «гіркою». Чи маю в собі цю гіркоту? Можливо життєві клопоти вже давно закрили для мене доступ до Божої радості? А може просто треба розплющити очі і почати дякувати Богу?
 
Непорочне Серце Марії, віддаюсь Тобі, віддаю Тобі всі мої клопоти та життєві труднощі, всю гіркоту та кислоту мого серця. Навчи мене приймати з радістю моє життя, мою історію, Божі плани на сьогодні і на завтра. Нехай очі мого серця відкриються та побачать дивовижні Господні діла, Його любов та надзвичайну велич. Допоможи мені впізнавати Ісуса, як це було з Симеоном та Анною. Аби радість від зустрічі з Ним могла наново оживити мою віру, надію та любов!
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити