flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 04 січня 2019, 20:40
Роздуми на першу суботу місяця, 5 січня 2019 року. Таємниця IV світла - Преображення Господнє.
 
preobrazhennia
 
“Ісус узяв із собою Петра, Йоана та Якова й пішов на гору помолитись. І коли Він молився, вигляд Його обличчя став інший, а одежа біла та блискуча. І ось два мужі з ним розмовляли: були то Мойсей та Ілля, що, з’явившись у славі, говорили про Його смерть, якої Він мав зазнати в Єрусалимі. Петро й його товариші були зморені сном. Та як пробудилися, побачили Його славу і двох мужів, що з Ним стояли. А коли ці відходили від Нього, Петро промовив до Ісуса: «Наставниче, добре нам тут бути! Зробимо три намети: один Тобі, один Мойсеєві й один Іллі». Він не знав, що говорить. Коли він говорив це, насунулася хмара й огорнула їх, а учні налякались, як ті ввійшли у хмару. І залунав голос з хмари. «Це Син мій, Вибранець, слухайте Його!» І коли пролунав цей голос, Ісус один зостався. Учні мовчали і нічого з того, що бачили, нікому тоді не повідали” (Лк 9, 28б-36).
 
Ісус бере учнів та йде на гору молитись. Невід’ємною частиною моєї молитви є відірвання від земних клопотів та різних надокучливих думок, які також можу перетворити на молитву. Чи одразу залишаю всі свої справи заради молитви? Чи відкладаю її на останній момент, коли вже почуваюсь дуже втомленим?
 
Євангеліст описує, що під час молитви обличчя та одяг Ісуса стали іншими. Молитва перемінює того, хто молиться. Чит можу сказати, що моя молитва перемінює мене? Що саме змінилось за останні кілька місяців? Чи можу назвати конкретні прояви?
 
Так само як і Петро, можемо часом переживати моменти втіхи на молитві. Зберігаймо їх у наших серцях. Коли прийде важка година, нехай вони стануть для нас підтримкою. Який момент у моєму житті можу назвати “моїм преображенням”?
 
У нашому духовному житті водночас є моменти, які можемо зрозуміти не одразу. Може зараз якраз переживаю такий час? Коли не знаю, що зі мною відбувається, але відчуваю, що Бог веде мене у комусь напрямку. Тоді це добра нагода подякувати Богу за Його Провидіння та план на моє життя.
 
Нехай Пресвята Діва Марія допоможе нам побачити моменти “преображення” в нашому житті. Аби потім ми могли ці події зберігати у серці, аби роздумувати над Божою дією, помічати її та дякувати Богу за неї.
 
Текст євангелії з сайту CREDO
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити