flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 02 листопада 2018, 19:26
Роздуми над ІІ світлою таємницею на 3 листопада, першу суботу місяця. Вдивляємося в присутність Марії на весільному банкеті та в Її поставу.
 
wesilla w kani
 
“1 Третього ж дня весілля відбувалося в Кані Галилейській, і була там мати Ісусова. 2 Отож запрошено на те весілля й Ісуса та його учнів. 3 Коли ж не вистачило вина, мати Ісусова й каже до нього: «Вина в них нема». 4 Відрік їй Ісус: «Що мені, жінко, - а й тобі? Таж не прийшла година моя!» 5 Але мати його мовила до слуг: «Що лиш скаже вам, - робіть». 6 Було ж там шестеро кам'яних посудин на воду, щоб очищуватися по-юдейському; кожна вміщала дві або три мірки. 7 Сказав їм Ісус: «Наповніть посудини водою». Вони й виповнили їх по вінця. 8 А він їм далі каже: «Зачерпніть тепер та й несіть до старости весільного». Тож понесли. 9 Коли ж покуштував староста воду, що на вино обернулась, - а не знав же, звідки воно взялося: слуги лише знали, котрі води зачерпнули були, - то закликав староста молодого 10 і до нього мовив:; «Всяк чоловік добре вино спершу подає, а гірше, - як уп'ються. Ти ж приховав добре вино аж он по сю пору». 11 Ось такий чудес початок учинив Ісус у Кані Галилейській, і велич тим свою об'явив, - тож і учні його увірували в нього” (Йо 2,1-11).
 
Марію євангеліст називає не на ім’я, а “мати Ісусова”. Так, ніби Її власна тотожність зникла, аби існувати цілковито для Сина, у повному підпорядкуванні. Чи можу так сказати про мої відносини з Ісусом?
 
Коли ж не вистачило вина, мати Ісусова й каже до нього: «Вина в них нема». Марія знаходить Ісуса і виступає з ініціативою. Це конкретна ініціатива милосердя і любові. Марія представляє спокійну поставу доброї господині дому, що дбає про все, одразу реагує і знаходиться там, де її потребують. Марія солідарна з молодою парою, співчуває їхньому упокоренню і помічає брак вина, бере справу до своїх рук. Потреби молодят Вона несе Ісусу. Її посередництво є цілковито прозоре. Марія не говорить Ісусу, що Він має зробити, а лише представляє потребу. Це справжній приклад заступницької молитви. Пригадаю свою реакцію в подібних життєвих ситуаціях…
 
Але мати його мовила до слуг: «Що лиш скаже вам, - робіть». Це останні слова Марії в Євангелії, останнє послання, що залишає нам. Це слова віри. Марія ще не знає, що зробить Ісус, не знає, що станеться. Просто просить прийняти поставу послуху в вірі. Це стосується також і нашого життя. У Кані Марія дає доказ цілковитої віри і постави довіри, безумовного послуху і піддавання всьому, що Бог хоче вчинити.
 
Мати Ісуса, що була на весіллі в Кані, сьогодні стаю перед Тобою і визнаю, що мені також бракує “вина”. Вина, яким є любов, віра, довіра, послух, жертовність… Віддаюсь під Твою опіку! проси свого Сина, аби у моєму житті зробив чудо, як тоді у Кані. Перемінив мою невіру, мій егоїзм, мій страх, мій смуток, моє непробачення, мою самовпевненість…
 
Використано фрагменти з книги Georgette Blaquiere "Прихована присутність"
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити