flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 05 жовтня 2018, 13:12

Роздуми над першою світлою таємницею Розарія на першу суботу жовтня. Роздумуючи над цією таємницею згадуємо своє хрещення, Боже батьківство та дар Святого Духа.

khreshchennia Isusa

“Тоді прибув Ісус із Галилеї на Йордан до Йоана, щоб христитися від нього; але Йоан спротивлявся йому, кажучи: “Мені самому треба христитися в тебе, а ти приходиш до мене?” Ісус у відповідь сказав до нього: “Залиши це тепер, так бо личить нам здійснити всяку правду.” І тоді він залишив його. А охристившись, Ісус зараз же вийшов з води. І ось розкрилось йому небо, і він побачив Духа Божого, який спускався, мов голуб, і зійшов на нього. І голос пролунав з неба: “Це Син мій любий, що його я вподобав” (Мт 3, 13-17).

У фрагменті про хрещення Ісуса чуємо про те, що небо розкрилось. Одразу пригадуємо драматичне прохання пророка Ісаї, що чуємо під час Адвенту: “Коли б ти був прорвав небо і зійшов” (Іс 63, 19). Саме це прохання реалізувалось під час хрещення Ісуса. Таким чином завершився час “замкнених небес”, що вказує на відділення Бога від людини внаслідок гріха. Гріх віддаляє нас від Бога і розриває зв’язок між небом і землею, знаменуючи нашу убогість та занепад нашого життя.

Яке моє ставлення до гріха? Чи є гріх, від якого не хочу відмовитись, у якому звик тривати? Чи під час сповіді маю радикальний намір більше не грішити?

Відкриті небеса вказують на те, що Бог уділив нам своєї благодаті, щоби земля принесла свій урожай (пор. Пс 85,13). Таким чином земля стала помешканням Бога серед людей, а кожен з нас може зустрітись з Божим Сином, зустрічаючись із Його любов’ю і безмежним милосердям. Можемо зустріти Бога реально присутнього у таїнствах, особливо, в Євхаристії. Можемо Його розпізнати у обличчях наших братів, особливо бідних, самотніх, страждаючих. Вони є живим тілом страждаючого Христа і видимим образом невидимого Бога.

Чи я помічаю Бога в моїх ближніх? З якими думками у серці допомагаю потребуючим? Чи допомагаю лише для того, аби від мене відчепились? Чи дійсно це є зустріч з Христом, Який страждає в потребуючій людині?

Разом із хрещенням Ісуса не лише відкриваються небеса, а й знову промовляє Бог: “Це Син мій любий, що його я вподобав”. Голос Отця сповіщає таємницю, що ховається в Чоловіку охрещеному Тим, Хто про Нього (цього ж Чоловіка) провіщає. А потім - сходження Святого Духа у постаті голуба: воно дозволяє Христу, Божому Помазанцю, розпочати Свою місію, якою є наше спасіння. Дух Святий… як часто забуваємо про Нього в наших молитвах.

Часто молимось до Ісуса, до Отця, особливо в “Отче наш”, але дуже рідко молимось до Святого Духа. Як же потребуємо Його допомоги, сили, натхнення. СВятий Дух, Який у повноті пронизував життя і служіння Ісуса, є тим самим Духом, який сьогодні керує християнством, життям чоловіка і жінки, які називаються і хочуть бути християнами. Якщо ми піддаємось Святому Духу, то припиняємо бути “глухими” християнами на голос цього ж Духа, Який надихає нас нести Євангеліє світу, “німими” християнами, які не говорять і не євангелізують. Але для цього всього необхідна молитва до Святого Духа.

Чи дійсно я прагну бути слухняним Святому Духу? Можливо, варто цього місяця взяти собі постанову, щоби молитись якусь молитву до Святого Духа? Аби Він просвітлював мене?

Святий Духу, сьогодні особливим чином прагну перепросити Тебе, що так мало звертаюсь до Тебе, часто покладаюсь лише на власні сили і бачення, нехтую Твоїми натхненнями. Допоможи мені більше відкриватись на Твою дію, запрошувати Тебе до мого життя та серця на щодень, аби краще чути Твій голос. Маріє, святине Святого Духа, молись за нас!

Використано фрагменти роздумів Папи Франциска перед молитвою "Ангел Господній" в урочистість Хрещення Господнього 2015 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити