flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Автор: Marcelina Kędziora

W dniach 10-12 stycznia w domie Sióstr Honoratek w Mościskach odbyły się rekolekcje na temat „Wiara”. Poprowadził je ksiądz Witali Krywyckyj, salezjanin, który przyjechał z Przemyślan. Uczestniczło w nich 24 osoby.

W kilku zdaniach opowiemy nasze wrażenia po rekolekcjach. Przede wszystkim każdy uczestnik zapamięta film „Spotkanie”. Jest to film naprawde pouczający, pokazuje ogromną troskę i miłość Jezusa do wszystkich ludzi, bez wyjątku, ponieważ - „Bóg nie ma względu na osobę”.

Film „Spotkanie” należy do takich, ktore można oglądać znowu i znowu, a młodzież powinna oglądać więcej filmów takiego rodzaju. Co jeszcze zostanie na długo głeboko w naszych sercach? Na pewno bedą to słowa ks. Witalija, jego konferencje i kazania. Z pewnością każdy słuchający wyciągnął z nich coś, co zaczepiło jego serce, co stosuje się tylko i wyłącznie jego, co go poruszyło, w czym znajdzie jakąś wskazówke. Czego mogło nam troche brakować, to za mało czasu dla prac grupowych. W pracy w grupach, umieliśmy znaleść i pokazac główne problemy terażniejszych ludzi, to, że tylko przez nas samych zanika prawdziwa tradycja i radość z tego, że narodziło się nam Dzieciątko Jezus.

Bardzo ważne było to, że mieliśmy możliwość porozmawiania z Jezusem, czyli Adoracja, albo wspólne rozmowy i dyskusje z księdzem Witalijem na temat wiary oraz Boga. Dużo materiału do przemyślenia, dużo do przedyskutowania, dużo do przemodlenia. Szkoda, że nasze rekolekcje trwały trochę krótko. Ale jestem pewna, że każdy przez te 3 dni wyciągnął dla siebie coś, co teraz może zmienić jego życie.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym Kochanym Siostrom Honoratkom za tak mile spędzony czas u Was i mamy nadzieję że, powtórzymy jeszcze takie rekolekcje.

Marcelina Kędziora

Додати коментар


Захисний код
Оновити