Одвічне питання, яке задаємо собі, коли приходить важке випробування, коли здається, що все руйнується, коли наші плани перестають бути реальними, коли вмирає хтось з родини, коли зраджують найближчі, коли в сім'ю приходить криза і коли залишаємось без грошей чи роботи. Як жити далі?
Фактично Велика Субота є для нас дуже актуальною сьогодні. Велика Субота теж задає це питання: «Як жити далі?», але сама, як і ми, не має відповіді.
Відповідь дає Святе Писання, дає Бог:
«Чого, душе моя, ти сумуєш, і чого ти в мені непокоїшся? Май надію на Бога, бо я Йому буду ще дякувати за спасіння Його, мого Бога!» (Пс 42,5)
«Надійся на Господа, будь сильний, і хай буде міцне твоє серце, і надійся на Господа!» (Пс 26,14)
Тільки Бог є Богом і може творити щось найпрекрасніше й без мого втручання. Я не можу сам щось організувати, задіяти - все є даром Бога. Може, потрібно щоб я довірився Йому і замовк, зупинився, тобто помер для розпачі і нарікання: «Вже все, це кінець!»… Потрібно простягнути до Нього порожні руки і очікувати в надії…
Тому знайди час і прийди сьогодні до храму на молитву в мовчанні перед гробом Христовим. Віддай Богові всі свої проблеми, які ведуть Тебе до питання «Як жити далі?» Простягни до Нього свої руки…
Господь після своєї смерті сходить в ад, і ад вже не є адом, бо там Христос … Ворота аду вже розбиті, Христос дає нове життя!
Тож живи, очікуючи Бога!