flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Четвер, 24 лютого 2022, 18:52

Послання Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні до вірян.

shutterstock 1238107159 1

Дорогі брати і сестри, дорогі співвітчизники!

На превеликий жаль, сьогоднішній ранок розпочав нову сторінку нашої історії. У цій ситуації, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України, важлива відповідальність кожного з нас.

Насамперед не даймо страхові опанувати нас. Християни – це люди віри і надії, адже наш Спаситель Ісус Христос своїм воскресінням довів, що останнє слово є не за смертю, а за Життям! У іншому місці Святого Письма читаємо: «Коли Господь не зберігає міста, – дарма пильнує сторож». (Пс 127,1б). Тому й наша надія в Бозі.

Теперішній час – необхідність єднатись у молитві: у наших родинах, з сусідами, у молитовних спільнотах та кожній парафії. Заохочуємо священників вже від сьогодні, після кожної Святої Меси, крім співу суплікації, молитися Акт присвячення України Непорочному Серцю Богородиці.

Нехай цей час випробування буде також нагодою до примирення з нашими рідними та знайомими, сусідами та колегами, із самим Богом. Усвідомлюючи власну гріховність та обмеженість, перепрошуймо Господа, приступаймо до таїнства Примирення, виконуючи 5 умов доброї сповіді. Намагаймося частіше брати участь у Євхаристії та приймати Святе Причастя, дбати про чистоту нашого серця, аби Божа благодать наповнювала нас.

Молімося разом Розарій або інші молитви в намірі миру, за правителів нашої держави, за наше військо та всіх, хто захищає нашу Батьківщину, за поранених та загиблих, а також опам’ятання для тих, хто розпочав війну та засліплений агресією. Оберігаймо наші серця від ненависті та люті щодо наших ворогів. Христос дає чітку вказівку, щоб ми молились за них та благословляли їх.

Церква – це спільнота. Нехай парафії та молитовні групи стануть місцем єднання та осередком, звідки лине благання про мир та Божий захист. Ми не знаємо, що нас чекає в майбутньому, але нехай парафіяльна спільнота не залишить напризволяще найбільш беззахисних та потребуючих, незважаючи на їхню конфесійну приналежність. Оточімо особливою опікою осіб літнього віку та хворих.

Князь цього світу виграє окремі битви, змушуючи нас піддаватись маніпуляціям, вірити брехні та її розповсюджувати. Нехай нашою допомогою в пошуках істини буде Боже Слово, а також найвища Істина, Якою є Христос. Крім того, не піддаваймося паніці, яку може сіяти агресор.

Будьмо готові захищати нашу Батьківщину відповідно до наших можливостей та обов'язків – у війську чи на своєму робочому місці, у шпиталях чи надаючи першу допомогу, матеріальною підтримкою чи словом розради, молитвою чи пожертвуванням страждання. Відважно відповідаймо на натхнення Святого Духа, Який у потрібний момент дасть Своє Світло.

На час випробування та палку молитву уділяємо своє пастирське благословення: В Імʼя Отця і Сина, і Святого Духа!

Конференція Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні

24 лютого 2022 року

Джерело: Католицький Медіа-Центр

Додати коментар


Захисний код
Оновити