flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Середа, 16 жовтня 2019, 15:41
У неділю, 13 жовтня, у Коростені на Житомирщині відзначали храмове свято. Це єдина парафія в Україні, головним покровителем якої є блаженний капуцин.
IMG 9521
 
Постать блаженного, який жив на зламі ХІХ і ХХ століття в Україні, можливо, мало відома в Україні. Однак, якщо ми ознайомимось з його життям та елементами духовності, то побачимо визначного "Божого архітектора". Хоч за освітою він дійсно був архітектором, і досить добрим, пішов слідом за батьком, який був добрим фахівцем свого часу, однак Бог покликав Гонората до іншого проектування та побудови духовних споруд.
 
Щоби більше когось полюбити, потрібно більше його пізнати. Цьому мала сприяти конференція, яку підготувала с. Анастасія, гоноратка. Ціле життя і потужну духовність блаженного капуцина важко вкласти у 30 хвилин часу, тому у конференції були поставлені акценти на: кризі віри, яку пережив молодий Вацлав (це хресне ім'я о. Гонората); діяльність Козьмінського як сповідника і керівника душ, що потім переросла у заснування 26 чернечих Згромаджень; а також місце Марії у житті та духовності отця Гонората.
 
IMG 9443
 
Продовженням святкування стала адорація Пресвятих Дарів та молитва Розарію, яку заносили в намірах за наш народ, за парафіян та всі парафіяльні справи, за святість родин.
 
IMG 9444
 
Очолив Святкову Євхаристію ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB, якого настоятель о. Віталій Квапіш, з реліквіями бл. Гонората, та віряни привітали перед храмом.
 
На святкування також приїхали сестри гоноратки з Бердичева, Києва, Придністров'я на чолі з Настоятелькою вікаріату в Україні сестро Ренатою Нуцковською SCM.
 
Цей день став для парафії святковим також і з нагоди уділення таїнства Конфірмації 27 особам ( в тому числі 7 з сусідньої парафії у с. Горщик).
 
У проповіді єпископ Віталій звернувся до тих, хто готувався до Миропомазання із заохоченням отримані дари не "класти до шафи разом із свідоцтвом про отримання таїнства", бо тоді вони пропадуть. Проповідник заохотив також усіх зібраних звернути увагу на речі невидимі, правильно розставляти життєві пріорітети. "У духовному житті можна отримати багато благодатей, завдяки яким можемо дійти до Неба. А можемо їх просто змарнувати", - підкреслив єпископ.
 
Говорячи про покровителя парафії та засновника Згромадження сестер гонораток, які служать у парафії, єпископ підкреслив, що блаженний капуцин побачив реалії життя Церкви того часу та народу. Завдяки цьому відбувся розквіт богопосвяченого життя в умовах, коли пануюча влада обмежувала діяльність церкви, скасовувала існуючі монастирі та забороняла заснування нових. Однак, через те, що Гонорат поставив ставку не на зовнішнє, а на внутрішнє: серце, віру, якою діляться, виникали приховані чернечі спільноти та відновлювали суспільство зсередини.
 
IMG 9725
 
Після Причастя відбулась Євхаристійна процесія та спів подячного гімну "Te Deum". Святкування продовжилося на подвір'ї храму за святковим столом та неформальним спілкуванням.
 
IMG 9769
IMG 9752
IMG 9828
 
Парафія бл. Гонората Козьмінського заснована 1988 року. Спочатку парафіяни збирались у малій капличці, вже згодом, у 1997 році було освячено новозбудований храм. На даний момент у парафії служать 2 дієцезіальних священника та сестри гоноратки.
 
Сестри гоноратки

Додати коментар


Захисний код
Оновити