flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Середа, 27 лютого 2019, 20:26
З 25 по 27 лютого 2019 року в Бердичеві у монастирі сестер гонораток відбувалась науково-катехетична зустріч організована Радою Конференції Вищих Настоятельок в Україні для сестер, що проводять катехізацію. Це перша така ініціатива в Римсько-Католицькій Церкві.
20190225 190033
 
Темою зустрічі були «Біблійні та психологічні аспекти в сучасній катехезі». Участь у цьому заході брали 38 сестер з 16 згромаджень. Сестри приїхали з усіх куточків України, а також з Криму та Придністров’я.
 
У перший день зустрічі сестри мали нагоду взяти участь у лекції о. Міхала Воцяла SDB на тему проблем та потреб сучасної молоді. Отець Міхал висвітлив також питання біблійних методів в катехезі, а після перерви сестри мали можливість досвідчити дії цих методів на практиці. Практичне заняття провели п. Наталія Нагелевська та п. Марія Левченко з житомирської школи «Всесвіт».
 
20190225 181318
 
Після спільної Євхаристії та вечері сестри зустрілись, щоби поділитись досвідом проведення катехези, позитивами та проблемами у катехетичній праці.
 
20190225 201344
 
На другий день сестри мали змогу поспілкуватись з п. Олегом Следь, психологом з Вінниці. Він поділився своїм досвідом праці з дітьми та підлітками і відповів на численні питання, які виникли в сестер під час його лекцій.
 
Товаришував сестрам також о. Юзеф Кухарчик OCD. Під час конференції він звернув увагу на слова папи Франциска про те, що не вистачить працювати катехеткою – потрібно БУТИ катехеткою. Розвиваючи цю тему, о. Юзеф вказав на чотири виміри людського життя – фізичний, емоційний, ментальний та духовний, і наголосив, що для плідної праці необхідно у цих вимірах шукати збалансованості та сконцентрованості. День завершився Святою Месою та адорацією Пресвятих Дарів.
 
20190225 165439
 
Під час проповіді на Святій Євхаристії, якою розпочався останній день зщустрічі, о. Юзеф Кухарчик ОСD підкреслив, що важливо постійно відновлюватися у своєму служінні, бути креативним, бо «короною катехези є креативність». Також він сказав: «Катехетка – це вчителька з серцем матері». Свою проповідь отець завершив молитвою до Святого Духа про потрібні дари для сестер катехеток.
 
Далі відбулося ділення сестер про те як пережили цю формаційну зустріч, що для них було важливе, чого очікують на наступних науково-катехетичних зустрічах, на які вони сподіваються.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити