flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Неділя, 04 лютого 2018, 18:23

Такий рецепт любові до Бога розповів богопосвяченим особам отець Роман Лаба OSPPE під час цьогорічної зустрічі у Більшівцях.

sestry

У Львівській архідієцезії День богопосвяченого життя відзначався у двох центрах: Червонограді (1 лютого) та Більшівцях (3 лютого). У Санктуарії Матері Божої Миру та Примирення, яким опікується орден францисканців, зібрались 34 богопосвячених особи з різних орденів та згромаджень (15), які працюють у деканатах: Чернівці, Чортків, Івано-Франківськ, Галич і Тернопіль.

Зустріч очолив Єпископський вікарій у справах чернецтва Едуард Кава. Гостем, який виголосив конференцію та проповідь під час Євхаристії став паулін отець Роман Лаба.

Початком зустрічі стала адорація Пресвятих Дарів у тиші. “Ми дуже багато часу проводимо у шумі, нас оточує багато галасу тому, аби налаштуватись на цю зустріч потребуємо побути з Ісусом в тиші”, - зазначив єпископ Едуард.

adoratsia

Продовженням зустрічі стала конференція. Отець Роман розпочав її з короткого екскурсу в історію богопосвяченого життя. “Перші 300 років існування Церкви богопосвяченого життя не було, бо вся Церква жила міцним свідченням про воскреслого Ісуса Христа, вони мали зрілу віру і для світу цього було достатньо”, - розпочав отець Лаба. Хто така богопосвячена особа? Це той, чиє серце належить Богу. Таким чином, кожна людина, миряни в тому числі, можуть бути богопосвяченими особами також. У чому ж суть посвячення Богу? Старий Завіт у книзі Второзаконня подає нам дві заповіді любові. Але цим заповідям-наказам передує одне ключове слово - слухай, Ізраїлю. Придивімося, до порядку слів. Спочатку - слухай, потім - будеш любити Бога, свого ближнього. Отже, якщо слухаємо Божого голосу, Божого Слова, то тільки тоді можемо любити. Далі заповідь говорить про те, аби любити Бога цілковито, неподільним серцем. Переходячи від заповідей любові до слухання Слова Божого отець Роман підкреслив, що молитовне читання Святого Письма є інтеґральною частиною християнського життя.

oLaba

Після конференції учасники зустрічі переживали Євхаристію, яку очолив єпископ Едуард. Вдивляючись у читання та Євангеліє, які Церква приготувала на 2 лютого ми разом з отцем Романом роздумували над очищенням, яке Бог допускає в житті кожної людини. Проповідник наблизив нам процес очищення золота і срібла, який відбувається до того моменту, поки ливар не побачить свого відображення у цьому золоті або сріблі. Так само - з нашими відносинами з Богом.

Коментуючи уривок Євангелії про жертвування Ісуса в єрусалимському храмі, отець Роман підкреслив, що Марія і Йосиф, які приносять Ісуса до святині, не затримують Його лише для себе. Він стає “усім для всіх”. Це є вдалий образ богопосвяченого життя, коли монахи та монахині віддаються Богу, Його волі.

iep Edward

widnowlennia obitiw

Зустріч завершилась неформальним братерсько-сестринським спілкуванням за обідом. І саме за обіднім столом можна було спостерігати прекрасну картину: сестри монахині та монахи сидять вперемішку. Тут - чорна ряса, там біла, коричнева, а тут - сестри, які не мають ряси. Але всі є за одним спільним столом, радісні та щасливі, бо обрали найкращу частку, життя посвячене Богу.

spilne foto 03022018 Bilshiwtsi

Сестри гоноратки

Додати коментар


Захисний код
Оновити