flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Субота, 14 жовтня 2017, 19:08

У п’ятницю, 13 жовтня, у парафії блаженного Гонората Козьмінського відбувались відпустові урочистості. Святкову Євхаристію очолив та проповідь виголосив отець Віталій Луковський, настоятель парафії Христа-Царя у Новограді-Волинському.

tselebrans Lukowskyi

На початку проповіді отець звернувся до присутніх. Багато хто з вас прийшли після роботи втомлені. І виникає питання: чого радіти? Свято для пов’язане з днем народження, хрещенням, шлюбом, річницями, або ж новою покупкою… Тоді ми святкуємо і радіємо, що щось отримали або осягнули. Якщо говорити про парафіяльний відпуст, то ми можемо фізично не побачити того, що ми отримали з вами… Це день, коли Бог для парафії, для настоятеля, сестер, усіх парафіян уділяє благодаті відпущення кар за гріхи. Кожен з вас має можливість, за звичайних умов, отримати відпуст. Бог мене очищує, Бог робить мене святим. І це - свято.

Також проповідник пригадав один із моментів у житті отця Гонората. Це було його перебування у в’язниці. “Це був час, коли він переосмислив своє життя, страждав, зрозумів, Хто є головний у його житті. Він обрав Бога. Захотів Йому служити, служити до кінця життя. Плодами цього є численні монаші згромадження. Цими плодами сьогодні користаємось і ми з вами”.

oGonorat wiwtar

На парафіяльне свято прибули також священики з навколишніх парафій на чолі з деканом о.Валерієм Вакуленко, представники Католицького Медіа-Центру та Телебачення Віковічного Слова, сестри гоноратки. Цей день для Згромадження є святковим, адже отець Гонорат разом із слугою Божою Анелею Розою Годецькою майже 130 років тому заснував чернечу родину, сестри якої працюють у коростенській парафії. Сестри Пауліна Шкаврон та Амброзія Морозовська були першими сестри, які почали працю у посвяченому новозбудованому храмі (1998 рік). Ідея віддати парафію під опіку блаженного Гонората належала о.Амброзію Міцкевичу (1934-2015), якого сміливо можна назвати “апостолом Полісся”.

Святкова Літургія швидко добігла кінця. Храм наповнився величним співом гімну “Te Deum”. На завершення настоятель отець Роман Савицький підкреслив те, що отець Гонорат жив у часах, які ми переживаємо зараз в Україні. Гонорат Козьмінський спочатку шукав справедливості, прагнув будувати справжнє суспільство, брав участь у повстанні, за активну діяльність потрапив до в’язниці. Невдовзі прийшло розуміння істинної мети земного життя - побудова Царства Божого. І власне кожного з нас на порозі нашого земного життя запитають: що ти зробив для побудови Царства Божого?

Більше фото

с.Анастасія SCM

Фото - с.Алєксія Карпусь SCM

Додати коментар


Захисний код
Оновити