flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

2 лютого, коли Церква святкує Стрітення Господнє, - це особливий день для тих, хто веде монарший образ життя, це день Богопосвяченого життя. Можна сказати, що це наше професійне свято, хоча чернецтво - це, звичайно ж, не професія, це спосіб життя, життя, повністю присвяченого Богові в чернечих обітницях. У цей день богопосвячені особи зазвичай збираються разом, щоб під час урочистої Святої Меси відновити дані Богові обітниці.
У нас, в Росії, умови життя богопосвячених осіб трохи відрізняються від тих, як живуть монахи та монихині в католицьких країнах.
Rosija 1
В основному, сестри або брати, що присвятили Богові своє життя, живуть в маленьких спільнотах (від 2 до 4 осіб), а до Кафедрального собору дієцезії, в якій вони служать, їм треба проїхати не десятки, а сотні, а деяким і тисячі кілометрів. Тому дар кожної спільної зустрічі, переживаного разом свята, особливо цінний. Адже Стрітення - це і є зустріч, Святе Сімейство зустрічає старця Симеона і пророкиню Анну, Немовля Ісус виходить назустріч усім людям, яких Він прийшов спасти.
Rosja 2
 
Ось вже багато років в нашій дієцезії св. Климента в Саратові існує традиція зустрічі монахів та монахинь, приуроченої до дня Богопосвяченого життя. Наш єпископ Клеменс Піккель зазвичай запрошує нас до парафії Христа Царя в м. Марксі (колишній Екатериненштадт) у Саратовській області, який разом з Сестрами Євхаристками дуже привітно приймає усіх братів та сестер, що служать в дієцезії. Зустріч триває декілька днів і включає не лише святкування, але богословську та духовну формацію, необхідну для розвитку духовного життя і плідного служіння.
Цього року наша зустріч пройшла з 31 січня по 3 лютого. Під час Святої Меси, що відкриває зустріч, єпископ Клеменс, вітаючи всіх богопосвячених осіб, сказав: "Дорогі Сестри, дорогі Брати, я дивлюся на Вас і бачу усю нашу дієцезію, парафії, де Ви служите. Ми зібралися тут, щоб разом пережити це свято Богопосвяченого життя - ваше свято. Цього дня ми особливо усвідомлюємо, що не все так просто, що недостатньо один раз сказати Богові "Так", що ми повинні щоденно оновлювати те, що обіцяли Богові в день перших чернечих Обітниць".
Головною темою зустрічі стала катехизація. Розвинути цю тему допомогли доповідачі с. Тереза Канакри і о. Хосе М. Вегас. Ми говорили про головні завдання катехизації, про труднощі катехизації в Росії, про нову катехитичну літературу, ділилися своїми знаннями і досвідом. Почесним гостем зустрічі став архієпископ Челестіно Мільоре, апостольський нунцій в Росії.
Такі зустрічі дуже важливі для нас. Тут почуваєш себе членом однієї великої і дружної родини. Подяка Богові за дар цієї зустрічі!
с. Мірям Бєда

Додати коментар


Захисний код
Оновити