flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Неділя, 30 грудня 2018, 19:01
30 грудня у Неділю Святого Сімейства розпочався Рік Святості подружжя та сім’ї, який триватиме до 29 грудня 2019 року. Про ідею, програму та підготовку до заходу нам розповів голова Комісії у справах родин при Конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні, Радослав Змітрович, ОМІ.
iep Radoslaw Zmitrowich omi
– Протягом минулих років мали два дуже насичені Синоди Єпископів у Римі, Світову Зустріч Сімей у Дубліні і Форум Родинного Душпастирства у Львові. А тут ще цілий Рік Святості Родини і подружнього життя. Що цим хоче нам сказати Церква?
– Церква цим роком хоче сказати, що Бог постійно піклується про людину та про сім’ю. Що нічого не змінилося від Зіслання Святого Духа. Так, як тоді Він увійшов з великою міццю у життя людськості через конкретну спільноту, так і сьогодні хоче входити у життя людей та створювати спасенні відносини з Богом як Отцем. Тому всі заходи Церкви мають у цьому допомогти. Рік Святості Родини і подружнього життя у Римсько-Католицькій Церкві в Україні – це лише частина тієї звичайної турботи Церкви.
Цій Рік пов’язаний з тим, що існує величезна атака на сім’ю та подружжя не тільки у Західних країнах, але й в Україні. Тому наші єпископи розпізнали, що треба намагатися допомогти родині, що сьогодні сім’я потребує особливої уваги та зрозуміло, щоб це служіння родинам було не лише протягом цього року, але тривало постійно.
– Які пропозиції маєте для родин, священиків, щоб краще пережити цей особливий рік благодаті у нашій Церкві?
– Можу сказати про чотири речі, які вже затверджені і будуть запропоновані нашим вірним.
По-перше, відвідини ікони Святого сімейства в усіх римо-католицьких парафіях та в усіх сім’ях, від оселі до оселі. Надіємося, що до цього приєднаються сусіди наших вірних, наші брати греко-католики, православні, протестанти. У присутності цієї ікони збиратимуться на молитві сім’ї, будуть катехизи, поклоніння і заохочення до щирого спілкування та пробачення у родині. Важливо, щоби цей рік був не лише програмою на папері, але увійшов у дійсність наших людей, був пережитий у їхніх сім’ях та конкретних ситуаціях.
По-друге, щоб на рівні парафії та деканату раз в один чи два місяці проводилися дні зосередження зі Службою Божою та катехезами. Адже родини потребують взаємної підтримки, перебування разом, досвідчувати, що вони не самотні з їхніми проблемами. Невдовзі вийде катехетично-молитовний посібник на цей Рік святості подружжя і сім’ї, де будуть катехизи на сімейну тематику та чимало іншої інформації про служіння родинам. Наприклад, куди звертатися, якщо хтось має проблему з алкоголізмом, неплідністю чи іншими сімейними труднощами. Де в католицькій Церкві, в яких рухах чи спільнотах можна отримати відповідну допомогу. Цей посібник буде розісланий по всіх парафіях та родинах, адже він буде містити також поради як організувати відвідини образу Святого Сімейства.
Третьою формою допомоги – це відпусти. Святий Престол уділив нам багато можливостей отримати благодать відпусту, що є лікуванням Божою благодаттю всіх тих ран, які є наслідками наших гріхів. Які зазвичай людина після смерті мала б відпокутувати у чистилищі. Проте завдяки тому багатству Божої Любові, яка є в Церкві, можна отримати цю благодать вже сьогодні. Для отримання відпусту є чимало можливостей, таких як молитва у сімейному колі, читання Святого Письма, всиновлення ненародженої зачатої дитини і багато іншого.
І останнє – четверте, це Всеукраїнське паломництво та конгрес сімей з 20 по 22 вересня 2019 р., який відбудеться у Шаргороді та Вінниці. Це велика подія, яка продемонструє досвід, як Церкви в Україні, так і в світі. Адже будуть представники з інших країн та спікери, які ділитимуться своїм досвідом та знаннями. Родини особливо потребують відчути, що вони не самотні в Церкві з їхніми проблемами і викликами. Саме тому буде ця зустріч сімей, єпископів, сестер, священиків, молоді та дітей, щоб спільно молитися і переживати досвід спільноти Церкви.
– Чому Вінниця і Шаргород, а не, наприклад, Київ чи Львів, стануть господарями конгресу?
– Тут має значення розташування Вінниці у центрі нашої країни. Близько є центри Католицької віри, як Шаргород, Мурафа, Бар, Бердичів, Житомир, Хмельницький, Кам’янець-Подільський, звідки люди без великих труднощів можуть приїхати хоча б у неділю на святкову Євхаристію та на годину свідоцтва, яка буде на Площі у центрі міста. Окрім того там є люди, які готові взяти участь у підготовці Конгресу, прийняти до себе на нічліг паломників. А Шаргород тому, що там знаходиться єдина в Україні Кальварія, Хресна Дорога на природі. Ми думали, що дуже важливим є вимір примирення у родині, сповідь, прощення. Тому вийшла пропозиція, щоб це зробити у Шаргороді, поєднати захід з Хресною Дорогою. Для людей це може стати прекрасним і глибоким досвідом Божого Милосердя, який наші люди особливо потребують у цей час.
– Очевидно, що однією з центральних тем буде нерозривність і святість шлюбу. Але що протягом цього року запропонуєте сім’ям і подружжям, які знаходяться у ситуації розлучення і поранені гріхом?
– Не хочемо передусім пропонувати мораль, адже і так кожен відчуває голос совісті в середині себе, який промовляє, що треба бути вірним, прощати, бути відкритим на Бога і ближнього. Цей рік і всі події є для того, щоб допомогти жити згідно цих максим. Зрозуміло, що це відбувається тоді, коли підтверджується правда, що дійсно нормально і прекрасно, коли йдеш у напрямку нерозривності та вірності. Але з іншого боку, недостатньо, лише говорити: «давай, будь вірним». Потрібна Божа благодать. І допомогою в її отриманні буде молитва в сім’ях, читання Святого Письма, щире спілкування під час паломництва, нагода пробачити один одному, відновлення шлюбних обітниць у неділю Святого Сімейства.
Під час днів зосередження будуть катехези, які пояснюватимуть деякі проблеми, даватимуть вказівки, будуть містити Боже Об’явлення, яке хоче притягнути до себе своєю красою, силою правди, а не примусом. Також на Конгресі будуть свідчення сімей, які пережили кризу. І це також надихатиме повірити для інших, що це можливо і в їхніх подружжях.
– Чи будете залучати до офіційних заходів християн з інших Церков і спільнот, адже більшість сімей в Україні якраз є міжконфесійними і екуменізм для них – це щоденна практика?
– Зрозуміло, що кожна міжконфесійна сім’я може прийняти ікону. Також люди зі змішаних шлюбів можуть приходити до храму, на Служби та на дні зосередження. Ми раді кожному. На конгрес у Вінниці будемо також запрошувати представників інших конфесій, які є в тому місті. Проте ці заходи перш за все спрямовані на католицьке середовище.
– Хто зі святих буде небесними покровителями Року святості подружжя та сім’ї і особливим чином товаришуватиме усім запланованим заходам?
– Зрозуміло, що Святе Сімейство: Ісус, Марія та Йосип. Також опрацьовано літанію до покровителів нерозривності подружжя і там чимало імен різних святих, в тому числі святий Йоан Павло ІІ, який особливо опікувався справами сім’ї.
Олександр Бучковський
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити