21-23 червня відбулися реколекції у монастирі сестер в Бердичеві, в яких взяли участь 14 дівчат. Розкривали тему "Говори, Господи, слуга твій слухає" о. Леонід Ярошинський SAC та сестри гоноратки.
Програма була організована так, щоб учасницям показати різні джерела, через котрі промовляє Бог: ділення Словом Божим, адорація, Євхаристія, скрутація, мовчання, конференції, молитва, як спільна так і особиста.
Найважливішим завданням було навчитися слухати Бога, а цьому безумовно сприяла тиша. Не бракувало нам і радісних моментів таких як спільні ігри, які допомагали ще краще пізнати одна одну, праця в групах, молитва в санктуарії Матері Божої Бердичівської. Кожен творив атмосферу, яка сприяла слуханню і Бога, і ближнього.
Ось кілька свідчень учасниць реколекцій: "Реколекції в сестер гонораток - це завжди духовне відновлення, плідний час для роздумів над відносинами з Богом та час для розпізнання свого покликання в житті. Протягом трьох днів ми духовно збагачувалися, слухаючи цікаві конференції о. Леоніда. В тиші провели день, щоб у своєму серці слухати голос Бога, який до нас постійно промовляє також через Своє Слово під час читання Святого Письма. Людина у сучасному світі не вміє жити в тиші, вона постійно біжить, не знаючи куди. Через це ми не можемо почути і відчути Бога, бо Він приходить в легкому подуві вітру, а не в урагані, який нас оточує. Отже, саме для цього потрібна тиша. Саме тоді можна відчути Його близьку присутність у твоєму житті. Дякую с. Зиті за організацію та проведення реколекцій, також всім сестрам, що опікувалися нашим перебуванням тут, і всім дівчатам, що спільно творили спільноту".(Яна, Бориспіль)
"Реколекції у сестер на тему "Говори, Господи, слуга твій слухає" були максимально продуктивні. Конференції дали підґрунтя для роздумів. Час в тиші допоміг виявити проблемні місця внутрішнього життя. Скрутація для мене стала можливістю заглибитись в Святе Письмо з новими силами. Вдячна Богу за благодаті отримані в часі реколекцій. Дякую кожному, хто приїхав за чудову спільноту та атмосферу. Сестри з отцем організували чудовий час для зрощення духовності". (Софія, Коростень)
"Реколекції пережила чудово, тому що я навчилась слухати, а мені цього бракувало".(Олена, Київ)
Подяка Богові та всім, які спричинилися, щоб ці реколекції відбулися. Дозвольмо Богові діяти у нашому житті, а в цьому допомагає вміння слухати...
Сестра Зита Врона SCM