flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Середа, 05 жовтня 2022, 08:10
4 жовтня 1888 року було засноване Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії. Цей день особливо важливий для кожної сестри гоноратки. Цього року він був особливим для с. Уршулі Бистрицької, яка склала свої перші обіти, та Яни Вінніцької, яка була прийнята до постулату.
 
frantsysk
 
Святкування відбулось у головному домі сестер в Україні у Бердичеві. До України також приїхала генеральна настоятелька Згромадження с. Юдита Ковальська SCM у супроводі двох сестер з Польщі.
 
Sestry
 
Перед святковою Євхаристією відбулося прийняття до постулату Яни Вінніцької, яка висловила своє бажання зробити перші кроки на дорозі монашого життя у чернечій родині сестер.
 
postulat
 
На перші обіти також приїхала родина с. Уршулі - батьки, брати і сестри. Перед Євхаристією батьки поблагословили свою дочку, яка складаючи вперше обіти чистоти, убогості та послуху стає повноправною сестрою згромадження. Благословення зі сторони чернечої родини уділили генеральна настоятелька с. Юдита Ковальська SCM, настоятелька вікаріату с. Рената Нуцковська SCM та наставниця новіціату с. Зита Врона SCM.
 
bystrytski
 
Святкову Євхаристію очолив брат с. Уршулі о. Микола Бистрицький. У проповіді він скерував до сестри та всіх присутніх три побажання: питати про свою вартість у Того, Хто нею нас обдарував, нашого Творця, плекати таємницю покликання та славити Бога за неї, нести своє ярмо з Ісусом Христом. “Коли прийму тягар, коли буду нести Його з Ісусом Христом, тоді маю найбільше шансів стати найщасливішою людиною в цьому світі, а разом із тим тішитись у вічності з Ним у Небі”, - підсумував священник.
 
mesa
 
Під час Євхаристії відбувся обряд складання перших обітів, які спочатку складаються на один рік, а потім відновлюються протягом шести років. На завершення цього часу, що зветься юніорат, сестра складає вічні обіти.
 
bystrytska
spilna
 
Нагадуємо, у день св. Франциска з Ассізі у 1888 році в Польщі блаженним о. Гоноратом Козьмінським OFMCap та Слугою Божою Анелею Годецькою було засноване Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії. Головний дім сестер знаходиться у Ченстохові. В Україні сестри служать з 1969 року.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити