flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Середа, 03 серпня 2022, 14:22
У вівторок, 2 серпня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію 5 сестер-гонораток відзначали 25-річчя чернечого життя. Урочистість очолив ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський.
 
IMG 0143
 
На початку сестер-ювілярок привітав хранитель санктуарію о. Віталій Козак OCD. «Чи 25 років це багато? Хтось каже – багато, а хтось каже – мало. Від чого це залежить? Якщо богопосвячена особа проводить цей час зі своїм найкращим другом і Спасителем Христом, цей час летить швидко. Якщо людина цей час без Нього, то час йде повільно», – підкреслив босий кармеліт та побажав, аби для сестер час до наступного ювілею проминув швидко.
 
На святкуванні зібрались сестри-гоноратки та родичі ювілярок, священники, які їм товаришували на дорозі покликання.
 
IMG 9843
 
Святкування припало на 2 серпня, коли францисканська родина, до якої належить Згромадження сестер гонораток, вшановує Діву Марію Ангельську та згадує порціункулу, маленьку капличку в Ассізі, що тісно пов’язана із життям св. Франциска з Ассізі.
 
У проповіді єпископ Віталій Скомаровський зазначив, що «порціункула» у перекладі означає маленька частинка. «Служіння сестер теж складається з маленьких частинок. Кожен день, як ми кажемо, сірі будні складають наше життя. Для Бога ці маленькі часточки нашого життя, повсякденні справи, дуже важливі», – підкреслив єпископ.
 
IMG 9874
 
Порціункула нагадує про чесноту смирення, покори, про що також говорили тексти літургійних читань на цей день, про це також говорить назва самого згромадження. Єпископ також пригадав слова св. Терези від Ісуса, яка повторювала, що Бог найбільше любить чесноту смирення, бо це ніщо інше як перебування у правді, а Бог є найвищою Правдою.
 
«25 років – це роки великого труду та щастя, але з іншого боку – це великий Божий дар. Нехай Господь Вас благословить бути малими сестрами Непорочного Серця Марії. Йдіть сміливо цією дорогою!», – побажав єпископ.
 
На завершення сестер-ювілярок привітала настоятелька вікаріату в Україні с. Рената Нуцковська SCM, нагадуючи, що відновлення обітів, яке відбулося сьогодні, є підтвердженням прагнення жити в Серці Марії та стояти під хрестом. «Цей етап, стояння під хрестом зараз для нас є близький та водночас болючий, бо ми стоїмо під хрестом нашого українського народу з Марією. Але в це свято – Матері Божої Ангельської – Марія нехай дасть вам відчути свою близькість, материнськість сестринськість, щоб ми були впевнені, що Вона допоможе», – побажала сестра настоятелька.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити