flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Вівторок, 17 вересня 2019, 09:59
У свято Воздвиження Всечесного Хреста, 14 вересня 2019 року, Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії розпочало святкування золотого ювілею служіння сестер в Україні.
DSC00747
 
Ця дата є досить символічною. Адже 15 вересня 1969 року Генеральна настоятелька Розаріана Внукович у Львові прийняла до Згромадження 5 перших кандидаток з України. Саме тому урочисте відзначення ювілею починається з Львівської архідієцезії, і поступово огорне всю Україну.
 
А якщо повернутись на століття назад, то 13 вересня 1861 року на світ прийшла наша засновниця Анеля Годецька, а в той самий день, тільки через 27 років, після молитви у варшавському костелі вона погоджується на пропозицію о. Гонората Козьмінського заснувати нове Згромадження для опіки над працівницями фабрик.
 
Перед Святою Месою в дусі подяки Богу за цей час служіння сестри гоноратки молились Розарій.
 
DSC00737
 
Сестра Рената Нуцковська, настоятелька Вікаріату в Україні привітала всіх священиків, які співпрацювали та співпрацюють з сестрами гоноратками на терені Львівської архідієцезії і прибули на святкування, а також сестер з різних спільнот в Україні та з-за кордону, і всіх гостей. Відчуттю єдності у великій чернечій родині сприяв приїзд на святкування не лише Генеральної настоятельки Згромадження з Польщі с. Юдити Ковальської, а й інших сестер з Польщі (між іншими сестри Ванди, яка на початках також служила в Україні) та Латвії.
 
DSC00727
 
Після цього сестра Анна Кліпацька зачитала історію Згромадження сестер в Україні за 1969 – 2019 роки.
 
DSC00720
 
Урочиста Євхаристія у Латинській катедрі розпочалася процесією, в якій Генеральна настоятелька Згромадження с. Юдита внесла до храму реліквії блаженного о. Гонората Козьмінського, через діяльність якого Бог покликав до існування наше Згромадження. Святу Літургію очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит львівський, йому співслужили єпископ Ян Собіло, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії, а також священики, які співпрацюють з сестрами гоноратками.
 
DSC00730
 
У проповіді митрополит Мечислав підкреслив що хрест є найбільшим доказом любові Бога до нас. Цієї любові маємо вчитися і ми. Саме вдивляючись у хрест вчимося посвячення для інших, в ньому черпаємо мудрість. Архієпископ пригадав також постать о. Гонората Козьмінського, який вдивляючись у Розіп`ятого розпочав велику справу створення нових монаших спільнот. Сестри були покликані до апостольства ділами, бо не мали спеціального чернечого одягу. «Те, що здійснив бл. Гонорат Козьмінський, було справою Провидіння, було великою перемогою добра над злом, було підтвердженням обітниці Ісуса, що пекельні брами не здолають Церкву», - підкреслив архієпископ Мечислав. На завершення він пригадав часи, коли о. Рафал Керницький готував 5 перших кандидаток до вступу в монастир. Ці перші сестри стали євангельською закваскою. «Тому дякуймо сьогодні Богу за цю прекрасну гоноратську дорогу, якої початком є ця катедра і місто Львів, яка біжить через всю Україну». На завершення архієпископ побажав сестрам, аби вони «щоденно від Христа виходили до людей, з Христом серед них перебували і до Христа, Який чекає їх у спільноті, повертались».
 
У дарах була принесена фігура архангела Михаїла, який є покровителем українського вікаріату. Відтепер ця фігура буде перебувати у монастирі в Бердичеві, який є головним домом в Україні. Крім того, Згромадження передало в дар з нагоди ювілею для Латинської катедри ікону бл. Гонората Козьмінського, яка разом з реліквіями буде доступна для вшанування.
 
DSC00721
DSC00722
DSC00724
 
Після Євхаристії сестри та гості продовжили святкування на фуршеті. На початку вітальне слово до сестер виголосили: архієпископ Мечислав Мокшицький та с. Юдита Ковальська. Сестра Рената Нуцковська подякувала всім за присутність і молитву. Свідченням про початки діяльності сестер у Львові та в Україні загалом поділилась сестра Божени Рой. Всі гості на згадку про святкування та як символ єднання на молитві отримали ювілейні свічки.
 
Огортаймо молитвою сестер гонораток, які розпочали святкувати ювілейний рік. Особливо просімо про нові та святі покликання до Згромадження, аби ніколи не забракло ревних сердець для проповідування Доброї Новини там, де Боже Провидіння запровадить сестер.
 
Фото - Марія Баша
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити