flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Вівторок, 12 березня 2019, 11:59
Вихідні дні з 8 по 10 березня для чотирнадцятьох дівчат стали особливими. У бердичівському монастирі сестер гонораток відбулись реколекції на тему: «Таємниці жіночності».
rekol diwchata 811032019 1
 
Ці три дні були насичені інтенсивним розкладом та глибоким переживанням кожної наступної події. Щодня ми мали можливість єднатися навколо столу Божого слова та Тіла й Крові Господніх. Був запрошений отець Олег Сартаков, який служив учасницям також у таїнстві Сповіді.
 
У пʼятницю ми переживали Хресну дорогу разом з Ісусом та зустрічались з Ним у Євхаристії, пізніше кожна з дівчат виявили бажання залишитися з Ісусом на адорації на всю ніч. І виявилося, що це «побачення з Ісусом», час особистої молитви, стало найпотрібнішим для наших сердець.
 
rekol diwchata 811032019 2
rekol diwchata 811032019 15
 
Субота була дуже насичена інформацією. Відбулися три важливі зустрічі:
 
Перша була на тему: «Дівчинка – дівчина – жінка». Спікерами були п. Наталя Столяр та п. Ірина Матвієць, представники благодійного фонду «Місія в Україну», які проводять профілактику ризикованої поведінки серед молоді. Вони відкривали велику таємницю жінки з фізіологічної сторони, її унікальність у задумі Творця … «Тільки жінка може відчувати в собі биття двох сердець, а то і трьох))), і тільки вона здатна виносити нове життя». Також св. Йоан Павло ІІ говорить нам: «Моральна і духовна міць жінки поєднана з усвідомленням, що Бог довіряє їй людську особу (нове життя) в особливий спосіб (ангел на землі – мама), через їхню жіночність – і це особливою мірою визначає її покликання».
 
rekol diwchata 811032019 4
rekol diwchata 811032019 3
rekol diwchata 811032019 5
 
Наступна лекція була на тему: «Особлива гармонія жінки». За цю зустріч дякуємо психологу п. Лілі Обшті. Як жінці віднайти своє щастя, що знаходиться всередині неї; як насолоджуватися життям повною мірою; як навколо себе створювати гармонію, з якої черпатимуть сили і натхнення інші. Лектор «розклала усе по поличках» незважаючи навіть на те, що психологія взагалі дуже складна і не чітка наука. Отримавши підказки та поради, а потім і навички, як свої негативні сторони та якості перетворити на позитивні, дівчата можуть їх застосувати у повсякденному житті.
 
rekol diwchata 811032019 6
rekol diwchata 811032019 7
 
Найяскравішою була зустріч «Жінка у задумі Бога» із справжніми практиками у своїй справі – подружніми парами Валентиною та Олегом (мають трьох синів) і Катериною та Павлом (мають дві доньки), які давали свідчення про своє сімейне життя. Це дві зовсім різні життєві історії. У одній сім’ї батька розуміють з одного погляду і мама віддає виховання в більшій мірі в руки тата, оскільки це ростуть майбутні чоловіки; а у іншій виховуються дочки, і там є батько, який виховує принцес, і говорить їм дуже часто те, чого вони потребують: «яка ти гарна, ти прекрасна, ти принцеса», і таким чином він виховує майбутніх леді.
 
rekol diwchata 811032019 8
rekol diwchata 811032019 9
 
У неділю ми мали ще одну, не менш цікаву зустріч, що безпосередньо розкривала те, що криється за назвою реколекцій. А отже – таємниці жіночності. Цікаво, що цю зустріч ми мали з сестрою монахинею – Аліною Куцолабською SCM. Вона ділилась досвідом того, яким чином Господь у ній поєднав та відкрив жіночність як зсередини, так і ззовні (самі дівчата помітили як ця внутрішня гармонія поєднується в сестрі з зовнішньою елегантністю). Сестра Аліна ділилась тим, як Господь відкривав цю таємницю жіночності протягом її життя, яку велику роль у цьому також відіграв її батько (коли вона ще була юною) у прийнятті нею своєю жіночності. Сестра підкреслювала наскільки важливо для дівчат бути привабливими і скромними, культурними (що стосується розмов та поведінки), випромінювати внутрішню красу посмішкою та блиском в очах.
 
rekol diwchata 811032019 10
 
На завершення була можливість поділитись власними переживаннями під час реколекцій. Додому повертатись ніхто не хотів, тому вже очікуємо наступних зустрічей. Сестри нас чудово прийняли та дуже смачно годували :).
 
rekol diwchata 811032019 12
rekol diwchata 811032019 13
rekol diwchata 811032019 14
 
Особисто від себе хочеться сказати дуже багато про ці реколекціі. Мене звати Аня, мені 25. Оскільки я була у Бердичеві у сестер гонораток втретє, то ці реколекціі для мене були таким духовним семінаром! Де я змогла відпочити душею і думками, порозмовляти і почути (саме почути) голос Ісуса і те, що Він до мене говорить: «як добре, що ти тут є»; «Я приготував для тебе цей час по-особливому»; «Я хочу цих реколекцій та відносин з тобою»; «4:00, не йди так швидко, 1 година це мало для того, щоб Я зміг тобі сказати все те, що хочу. Приходь до мене у тиші частіше» - і це не можливо передати словами, тому що Ісус говорив це як словами, так і мурашками по тілу, сльозами на очах, підвищеним серцебиттям мінімум у два рази. І цей час чування насправді був для мене особливим – я таке пережила вперше. Я раніше мала страх у період з 3:00 до 4:00 ночі (говорять, що це час коли найбільше діє сатана), але Ісус мені чітко сказав що «зі Мною тобі не страшний найтемніший період твого життя».
 
Про всі лекції які були скажу, що якщо б я це чула у свої 15 років, то не наробила би помилок у житті, які маю у своєму минулому. Тому дуже велика подяка сестрі Зиті за те, що вона, слухаючи Бога, організувала такі реколекції з такими важливими практичними темами. Багато дівчат не можуть поставити відверті питання своїм батькам, багато з них соромляться, або батьки є суворими, або взагалі не знають, що потрібно вже у такому віці розмовляти із дівчатками на теми фізіології. Це знаю з власного прикладу, і навіть було видно по дівчатах що так і є. Навіть я, будучи акушеркою і багато знаючи із цього профілю, робила нотатки і ставила запитання. Тема психології мені дуже цікава, і так як Господь вже добряче попрацював над моїми проблемами із прийняттям себе, любовʼю до себе, то пані Ліля мені допомогла просто "розкласти все по поличках" у моєму мозку.
 
 
Подружні пари, то була вишенька на торті! То були люди справжні практики у своїх словах та своїх сім’ях. Що Бог від самого створення заклав у чоловіка і у жінку? «Жінка – таємниця – покора – терплячість – мудрість». Жінка створена з ребра, щоб бути найближче до серця чоловіка не для того, щоби ранити, а для того, щоби підтримувати, розраджувати, захищати його серце. Чоловік - директор, жінка – секретар, тоді є міцна компанія під назвою «сім`я» і ще багато інших практичних записів уже маю у своєму записнику. А після недільної ранішньої зустрічі з сестрою Аліною мені взагалі захотілося більше наповнювати свій внутрішній світ за призначенням Бога, і навіть частково змінити свій гардероб на одяг леді). Прощатися та їхати зовсім не хотілося, але розумію, що далі ще буде продовження моєї історії становлення на шлях жіночності, а також, що план мого Небесного Татка тільки на початковій стадії.
 
rekol diwchata 811032019 16
 
Впевнена, що відгуки від цих реколекцій будуть приходити навіть через роки. А ось і другий, яким ділиться Оля (19 років): «Таємниці жіночності» - так багато було сказано, і так багато переосмислено. Речі, які я би точно ніколи не шукала та й можливо знати не хотіла. Але наскільки це важливо. Біологічні, психологічні, духовні та практичні знання, які має знати КОЖНА. Всі наші рішення мають наслідки, варто завжди про це пам’ятати! Цей час безцінний! В мене було багато чого «вперше».
 
rekol diwchata 811032019 11
 
Нагадуємо, реколекції для дівчат у сестер гонораток відбувається регулярно. Слідкуйте за оголошеннями, аби не пропустити наступні.
 
Аня, учасниця
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити