flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Субота, 19 травня 2018, 16:43

Саме такими словами можна охарактеризувати подію, яка відбулась 19 травня у Бердичеві. Було урочисто посвячено монастир сестер гонораток. Ця святкова подія зібрала у головному домі вікаріату не лише сестер, а й усіх, хто допомагав у будівництві; усіх, для кого на щодень відкриті двері нашого монастиря.

DSCN1821

Розділити радість святкування прибули: ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк, вищі настоятелі чернечих орденів, священики, що співпрацюють з сестрами гоноратками, представники місцевої влади, добродії та ті, хто сприяв у справі будівництва монастиря. На свято також прийшли діти, які протягом тижня приходять до світлиці, що діє при монастирі. Крім того, наше Згромадження намагається розвивати культ Непорочного Серця Марії через діяльність спільнот Шанувальників Непорочного Серця Марії. Саме бердичівський монастир - одне з місць, де ця спільнота активно розвивається і функціонує. Члени спільноти приходять на зустрічі до нашого дому.

Оскільки посвячення монастиря це не лише справа місцевої спільноти, а й цілого Згромадження до Бердичева також прибула Генеральна Настоятелька згромадження сестер гонораток сестра Юдита Ковальська у супроводі двох сестер. У своїх словах привітання та подяки сестра Юдита підкреслила важливість сьогоднішньої події для цілого Згромадження, яке сьогодні єднається у молитві подяки за посвячений дім, а також дякувала усім, хто сприяв у справі будівництва, тим хто всіляко допомагає сестрам гонораткам в Україні.

На початку святкування до гостей та всіх присутніх із словом привітання звернулась Настоятелька вікаріату сестра Рената Нуцковська SCM. Історію служіння сестер у Бердичеві, а також головні етапи та ключові моменти будівництва нашого дому розкрила у своїй доповіді сестра Анна Кліпацька SCM. Після цього відбулося вручення подяк добродіям, які допомагали у будівництві дому. Радісною прикрасою святкування став виступ дівчат, що відвідують світлицю.

DSCN1307

Серцем святкування стала Євхаристія, яку очолив єпископ Віталій Кривицький. У проповіді владика поставив запитання: навіщо побудований цей дім? Підказку можна знайти на фасаді монастиря. Це слова з гімну Magnificat, які у захопленні вимовила Марія: величає душа моя Господа! Єпископ підкреслив, що цей дім, сестри, які тут мешкають мають важливу місію: аби кожен, хто виходить з цього дому ще більше прагнув прославляти Господа.

Аудіозапис проповіді

DSCN1506

DSCN1729

Після молитви під час Євхаристії, а також посвячення приміщень монастиря, гості були запрошені на святковий обід, аби продовжити святкування та розділити радість перебування в одній великій родині.

 Більше фото

Додати коментар


Захисний код
Оновити