flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Четвер, 21 грудня 2017, 10:03

У Польщі відбулась прем`єра Ораторії “Вечірня про Непорочне Серце Марії”. Лібрето на основі листів бл. отця Гонората Козьмінського підготувала с. Цецилія Дуда SCM, а музику скомпонував Павел Бембенек, який є досить відомий серед українських музикантів-католиків та хористів.

oratorium hor2

У суботу, 16 грудня, в Новим Мєшчє над Піліцо у парафії Матері Божої Скорботної відбулась довгоочікувана прем`єра, що була приурочена до завершення ювілейного року вдячності за отця Гонората Козьмінського, який відзначала гоноратська родина.

Життя і діяльність блаженного капуцина були присвячені плеканню культу Непорочного Серця Марії. Його листи та духовно спадщина присвячені різним формам цього культу. Сестри гоноратки вирішили цю спадщину розповсюдити саме таким незвичайним чином - створюючи музичний твір. Згідно задуму, Ораторія має стати нагодою до молитви, єднання з Непорочним Серцем Марії, навчання, як разом із Цим Серцем йти за Ісусом, куди би Він не пішов.

oratorium hor

Сам композитор Павел Бембенек так говорить про свій внесок у створення “Вечірні”: “Якщо йдеться про використання звуку та музики для підкреслення змісту слова, це є найкраще знаряддя. Для мене великою благодаттю було написання такого твору. По-перше, новим є те, що в історії музики творів під назвою “Вечірня” була велика кількість, їх писали справді великі композитори. Я таким себе не вважаю, тож для мене це є велика радість. Крім того, цей зміст мені є дуже близьким, особа Марії, особливо цього року, який присвячений Їй з приводу фатімських об`явлень...”.

Сестра Цецилія пояснює, що Ораторія створена таким чином, аби компонувати і доповнювати ікону Непорочного Серця Марії. Це ніби медитація над цією іконою, яка є центром даного богослужіння. Тексти, що утворюють “Вечірню” є зі Святого Письма та о. Гонората, ведуть нас через історію спасіння.

Оскільки “Вечірня” є текстом літургійним, то початок був пов`язаний із процесійним внесенням ікони Непорочного Серця Марії, а завершення - з благословенням тою ж іконою.

oratorium ikona2

Красу створеної Ораторії можна було досвідчити завдяки оркестру (диригент П.Бембенек) та хору Центру думки Йоана Павла ІІ, а також чотирьом солістам.

Фоторепортаж

Відеорепортаж (польською)

Відео з репетиції

Використані матеріали з Gość Łowicki, Salve TV

Додати коментар


Захисний код
Оновити