flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Неділя, 24 вересня 2017, 13:19 Автор: Anastasija

У “Дитячому селищі Яблуниця” з 18 по 23 вересня цього року відбувалась Щкола францисканської духовності. Цього разу францисканський дух намагались “розкрити і передати” отці з Ордену Братів Менших з Провінції св. Архангела Михаїла : отець Олександр Лукащук та о. Емануїл Сабадах. Третя сесія зібрала 30 учасників.

Shkola FrDukh 6

Чимось новим для мене була Школа францисканської духовності організована сестрою Яною, - ділиться одна з учасниць. Коротко, але дуже детально, отці розповіли нам про феномен ХІІ століття: святого Франциска і святу Клару. У житті св. Франциска вкрай важливим було терпіння, оскільки через нього святий особливим чином наближався до самого Ісуса Христа. Будучи дуже суворим щодо себе, він ставив великий акцент на відданні себе в жертву через відречення, піст та молитви. Всі задуми та бажання оберталися навколо хреста. Франциск помирає для світу, щоб у ньому жив Христос.

Франциск прагнув стати особисто під хрестом Господа, щоб бути Його слугою. Найпрекраснішим моментом з життя святого були стигмати - знамено приналежності до Христа на горі Ла Верна, 17 вересня 1224 року (2 роки перед смертю).

Переходимо до другого феномену - святої Клари. Біографи пишуть, що Клара - це дзеркало, відбиття св. Франциска у “жіночому виданні”. Наше життя у сім’ї відбивається потім на подальшому житті. Клара з дому винесла такі риси характеру: лагідність, доброта, особлива турбота про бідних, чого навчила її мати.

Особливу роль у житті святої відігравала свята Літургія - цілковите з’єднання з Улюбленим. Більшу частину монашого життя св. Клара важко хворіла. Так, одного разу, на Різдво Христове, коли Клара лежала у ліжку, сестри не мали змоги її взяти з собою до храму, тоді вона, просячи Господа у своїх молитвах почала чути, а навіть бачити те, що відбувалось у святині. Тому також св. Клара є покровителькою телебачення. Я вдячна Богу за великі свідчення любові та терпіння з Ісусом, які дали ці святі.

Shkola FrDukh23092017

А ось Антоніна підкреслює, що їй найбільше запам’ятались (і зрештою були відкриттям) дві головні цілі Третього Францисканського ордену: прагнення до святості та апостольство у Церкві. А ще те, як св. Франциск сприймав Євхаристію “живою, тією, котра оживляє все навколо”... Я дуже вдячна отцям і сестрі Яні, що ця Школа існує, і що ми можемо користати з цих плодів”.

Додати коментар


Захисний код
Оновити