flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Понеділок, 17 грудня 2018, 19:49
Пропонуємо ознайомитись з одним із методів францисканської медитації над Святим Письмом. Медитація може відбуватись індивідуально, а може бути частиною зустрічі, як це описано нижче.
book-pages-open-heart-preview
Мета: наслідування Ісуса Христа як робив це святий Франциск;
стати учнями Ісуса;
все робити як Ісус, щоби стати подібним до Нього;
ступати за Ісусом крок в крок, переймати Його жести, слова, спосіб мислення.
 
Частина І
Поставити свічку, Святе Письмо, рушник. Можна зробити якусь декорацію, наприклад під час Адвенту – 4 свічки на ялиновій гілці, в травні – оздобити фігуру Матері Божої.
Запалити свічку. Запалюючий звертається до присутніх словами: «Світло Христове». Всі відповідають «Богу подяка».
 
Частина ІІ
Вибирається текст Євангеліє. Далі проводиться францисканська медитація за нижче поданою схемою.
Францисканська медитація – особливий вид медитації. Медитація складається з чотирьох основних частин.
1. Підготовча – молитва до Святого Духа. Просимо про “окуляри” Святого Духа, щоби могли очима Духа побачити свого Учителя, тобто завдяки Святому Духу ми могли стати учасниками тих подій, які описані в цьому уривку Євангелії.
2. 1 частина – Ісус в очах – прочитавши уривок Євангелії, ділюся тим, що побачив (побачила): тобто, де я зустрів (зустріла) Ісуса, де Він знаходиться: Він іде, стоїть чи робить щось інше (молиться, навчає, відповідає, їсть, якщо говорить, то як Він це робить, якщо дивиться, то як; якщо кладе руку, то як?). Мета цієї частини медитації побачити те, що хотів показати мені мій Учитель, зрозуміти те, чого Він хотів мене навчити прикладом власної поведінки, прикладом Свого життя.
3. 2 частина – Ісус в серці – це як правило молитва прославлення або подяки. За те, що я побачив (побачила) у першій частині. За яку рису характеру або манеру поведінки Учителя, котра особливо вразила, захопила мене, я дякую Господу або прославляю Його? Увага! Але тільки за цю одну, бо в цьому сенс медитації.
4. 3 частина – Ісус в руках – молитва прохання. Щоби стати справжнім учнем Ісуса, треба стати подібним до свого Учителя, і не тільки словами. А й щоденною своєю поведінкою нагадувати людям Господа. Зробити це в одну мить не можливо. Саме тому св. Франциск вибрав таку методу – коли бачив у свого Учителя якусь рису, котрої не мав сам, наприклад, не умів так любити ворогів і молитися за них таким чистим серцем, як це робив Ісус, то й просив у Бога цього дару. Просив не раз, а щоденно і наполегливо, співпрацював з Божою благодаттю поки не усвідомлював, що вже має цей дар. І так ціле життя, крок за кроком у наслідуванні свого Учителя. Тільки тому, що зробив це, став подібним до Ісуса настільки, що його ще за життя називали “другим Христом”.
Отже, у другій частині я славлю Бога за те, що мене особливо вразило у першій, і тільки про це прошу у третій частині.
 
Частина ІІІ
Закінчення. Пісня (переплітати піснями можна всю зустріч). Визначаємо дату і місце наступної зустрічі, молитовні інтенції на тиждень.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити