До вашої уваги катехиза нашої сестри Вероніки Люльчак SCM в ефірі Радіо Марія. Разом із слухачами вона роздумує над поняттям серця як місця зустрічі з Богом та простором для розпізнання Божої волі на прикладі Богородиці.

Серце має багато значень у католицькому духовному баченні: серцем ми віримо на праведність, серцем є місце, де відбувається віра і прийняття Божої благодаті. Стан серця відображає духовний і моральний стан людини. Катехизм Католицької Церкви зазначає, що серце є прихованим центром, де відбувається зустріч із Богом. Тільки Святий Дух може повністю зрозуміти людське серце - місце вибору, де людина обирає між добром і злом. Із серця походять джерела життя. Марія є "скарбницею" таємниць Божого Царства, яка прийняла в повноті Божу волю. Вона відкриває своє серце для духовного прийняття: слухала, приймала, роздумувала і діяла. Святий Дух допомагає зрозуміти Божі таємниці, але навіть у нерозумінні Марія залишається вірною Божому плану.
"І всі, хто почув, дивувались тому, що їм пастухи говорили... А Марія оці всі слова зберігала, розважаючи, у серці своїм" (Лк. 2:18-19). Свята Діва Марія не тільки слухала, але й брала активну участь у внутрішньому житті. Особиста молитва в серці допомогла Марії зачати Ісуса спочатку в серці, а потім вже народити в тілі. Переповнене любов'ю і вірою серце змінило історію людства. А як я відповідаю на Божий план у своєму житті?
Прослухати аудіозапис катехизи