flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 30 листопада 2018, 18:49
Вихідні – добра нагода знайти час для перегляду якось доброго кіно. Пропонуємо вам переглянути фільм про папу Франциска. Ця стрічка не залишить байдужим нікого. Можливо, для когось вона стане натхненням до визначення адвентових постанов ?!
popefrancis1
«Час летить, кажемо ми. Адже ми не розуміємо, що таке час. Минають дні, місяці, роки, століття. Ось ми молоді, ось ми стали літнього віку, померли. Всі ми підпорядковуємось часу, але ми не в змозі ним керувати. У нас менше влади, ніж здається. Землетруси, повені, урагани стирають нас з обличчя землі. Але ще гірше стихійних лих те, що робимо ми самі. Війни, голод, насилля, тероризм…». Такими словами починається документальний фільм «Папа Франциск. Людина слова» (Pope Francis: A Man of His Word).
Німецький режисер Вім Вендерс (Wim Wenders) зняв документальний фільм про папу Франциска. Стрічка становить собою інтерв’ю, що переплетене фрагментами з життя святого Франциска з Ассізі (якого ім’я взяв собі понтифік), зустрічей та подорожей папи. Інтерв’ю з понтифіком відбувається не у традиційній для документального кіно формі питань і відповідей, а у формі бесіди «наодинці зі світом». Тому складається таке враження, коли дивишся фільм, що папа розмовляє саме з тобою.
Вім Вендерс говорячи про працю над картиною, зізнається: «У стрічки дуже довго не було назви. Але коли я подивився знятий матеріал, спало на думку, що найбільш влучна назва має характеризувати папу як людину слова: він живе згідно правил, які сам проповідує. Ці правила не для християн або нехристиян, а для всього людства».
У стрічці Франциск говорить про проблеми спілкування та щирості між людьми, бідності та зловживань грошима, збереження ресурсів та обличчя «сестри землі», святості та гідності праці, сімейного життя та виховання дітей, страждання невинних і смерті, біженців, єдності між усіма людьми, не залежно від віросповідання.
Серед документальних кадрів - зустріч папи з дітьми. Чому Ви захотіли стати папою ? - запитала одна дівчинка. Понтифік з посмішкою відповідає: «Так, ти знаєш як це буває, коли людина не хоче для себе нічого доброго. Людина, яка хоче стати папою Римським не любить себе по-справжньому. І Бог його не благословляє. Ні, ні. Я не мріяв стати папою». Понтифік засміявся.
Також показані уривки зустрічей з представниками ООН, Конгресу, ув’язненими, бідними в їхніх районах проживання, хворими на різних континентах, представниками світу праці та підприємств.
064-pope-francis-a-man-of-his-word-wenders
Папа, між іншим, підкреслює проблему відсутності відпочинку в неділю. Говорячи про прискорений темп, який впливає на здоров’я та душу, крім того, руйнує сім’ю, Франциск нагадує про потребу дня, коли ми можемо подякувати Господу, провести час із родиною. Адже ми не роботи! Бо живучи на такій великій швидкості, ми втрачаємо все найбільш людяне.
Наприкінці стрічки папа торкається питання екуменізму та різниці віросповідань. «Бог любить не очима, а серцем. І любить кожну людину однаково… Коли настане останній день, і на землі буде так ясно, що буде все видно, як воно є, ми здивуємось. Думаєте Махатму Ґанді чи Мартіна Лютера Кінга Господь любить менше, ніж священика чи монахиню? Ні. Бог любить і бачить серцем усіх. Може це єдине, що єднає всіх людей? Узи Господньої любові» - підкреслив Франциск.
І на завершення, папа розповів рецепт, як зробити життя інших кращим і бути щасливими: це посмішка і почуття гумору. «Щодня після ранкової молитви я цитую слова св. Томаса Мора: Господи, подаруй мені почуття гумору!...».
Pope-Francis
Приємного перегляду!

Додати коментар


Захисний код
Оновити