flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Понеділок, 16 грудня 2019, 10:49
З 13 по 15 грудня у монастирі сестер гонораток (м. Бердичів) відбувався тренінг для подружніх пар під загальною назвою “Діалог, як зустріч”.
20191215 103425
 
Організатором стала сестра Анна Кліпацька - директор осередку “Caritas” у с. Олександрівка. За духовний супровід учасників відповідав запрошений з Шепетівки отець-францисканець Павло Шевчук. Загалом, тренінг відвідали 12 сімей з різних міст України (Київ, Львів, Бердичів, Коростишів, Новоград-Волинський, Шепетівка, Черняхів). Сестри гоноратки люб'язно і щиро прийняли гостей і дбали протягом усіх трьох днів, щоб гості почували себе комфортно і нічого нікому не бракувало.
 
Зустрічі відбувались у легкій невимушеній атмосфері, багато пар були знайомі між собою. На конференціях піднімались такі важливі для відносин в подружжі теми, як ненасильницьке спілкування, відмінності в сприйнятті інформації чоловіком і жінкою, правильне будування діалогу між чоловіком і дружиною, причини непорозумінь і побутових сварок, як їх уникнути, і як зрозуміти, чого насправді від тебе хоче твоя половинка.
 
20191214 101335
 
На практичних заняттях, що проводились у вигляді гри, пари на собі могли відчути, як діють запропоновані методи. Багато хто дивувався, наскільки їх попереднє спілкування в родині було помилковим, просто через те, що в кожної людини є певний шаблон за яким вона діє і не бачить (не знає) альтернативи цьому шаблону. На конференціях пари навчались виходити за рамки звичного для себе спілкування і відкривали багато нового про себе і своїх партнерів. Кожен мав можливість висловити свої думки, почуття та емоції.
 
20191214 101357
 
На проповідях о. Павло звернув увагу сімей на тему криз та труднощів, що можуть виникати у подружньому житті на прикладі Святого Сімейства. Протягом цих днів червоною ниткою у роздумах проходила думка - як Господь може через випробування обдарувати нас більшими благодатями і виконати свій план щодо нас. Головне для цього - відкриватись на Його волю і повністю довіряти Йому своє життя.
 
Також під час тренінгу була можливість сповіді, або щирої приватної розмови зі священником. Багато хто такою можливістю скористався. Незважаючи на пізню годину, о. Павло нікому не відмовляв і намагався поєднати якнайбільше душ із Богом чи відповісти на питання, які нас непокоїли.
 
На перших заняттях партнери почувались дещо скуто, але по мірі знайомства і участі в тренінгах, розкривались все більше і більше. Під кінець тренінгу на заняттях панувала справжня дружня і щира атмосфера. Багато хто висловлював загальну думку, що три дні пролетіли непомітно і хотілось би продовжити заняття. Найбільше раділи подружжя, яким вдалося залишити дітей вдома і присвятити весь час тренінгу одне одному. Вони знову занурились у вир тих емоцій і спокою, які відчували в часі перших побачень, коли ще не були обтяжені відповідальністю за родину і численними сімейними обов'язками. Приємно було дивитись, як в очах людей, котрі живуть разом більше десяти років, знову загоряється вогонь, що палав у день, коли вони поєднували свої життя. Шкода, що цей вогонь з часом гасять буденні проблеми, зайнятість на роботі, переживання за майбутнє, сімейні клопоти.
 
20191214 133815
 
Саме для того, щоб збільшити порозуміння в родині, навчити половинок ділитись своїми почуттями, підштовхнути партнерів до повної відкритості у відносинах і організовуються подібні тренінги. Під час прощання у багатьох на вустах сяяла щира посмішка, всі бажали зустрітись ще раз.
 
Подібні тренінги дуже корисні для розвитку відносин у сім'ї. На них пари починають помічати ті недоліки і плями, які вони не помічали до цього, навіть вважаючи, що їх подружжя ідеальне. Бо дуже часто через страх відкритись, або образити свою половинку, у відносинах починаються різні недомовки, підозри, непорозуміння, серйозні сварки через різні дрібниці. Часто буває так, що одного з подружжя повністю все влаштовує в той час, як іншого розривають зсередини переживання і обурення. Але через те, що ця особа боїться чи стримується від того, щоб висловити свої почуття виникає ілюзія ідеальної сім'ї, в якій на перший погляд все тихо, але в середині назріває велика буря. Тому хочеться подякувати організаторам за таку чудову можливість з великою користю провести час, а сімейним парам побажати єдності та порадити - якщо в вашій дієцезії (або навіть не в вашій!) організовується щось подібне - їдьте не роздумуючи. Те, що ви не пожалкуєте - гарантовано!
 
Учасники

Додати коментар


Захисний код
Оновити