flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Субота, 11 жовтня 2014, 19:05 Автор: учасниця
У Карпатах відбулась перша сесія Школи Францисканської духовності. Це час відкриття епохи Середніх віків і руйнування стереотипів про «темне Середньовіччя».

У с. Яблуниця на Івано-Франківщині 6 жовтня розпочалась Школа Францисканської духовності. В осередку благодійної організації «Карітас-Спес» зібрались 14 охочих ближче познайомитись із постаттю св. Франциска з Асізі. Щоби зрозуміти святого, треба знати ту епоху, в яку він жив. У цьому слухачам Школи допоміг о. Домінік Яцков.

 

Отець Домінік поступово розвіював ті міфи про Середньовіччя, які вкладали у голови громадян радянські школи та університети. Ці міфи подекуди живуть ще досі. Виявляється, що рушійною силою в середньовічній освіті, медицині та інших галузях були монастирі. Культ святих, Літургія Годин, Месал, Розарій, часте Святе Причастя. Це все сягає своїм корінням у Середні віки. Крім того, отець акцентував увагу на темі Хрестових походів та інквізиції. І підкреслив, що через незнання певних фактів виникає перекручення і неправильне розуміння цих історичних явищ. Також о. Домінік відкрив для слухачів постать св. Бонавентури.

 

Крім історичного екскурсу слухачі Школи мали можливість сягнути глибини Святого Письма. Отець Володимир Кусьнєж намагався розкрити поняття бідності у Святому Письмі. Знаємо, що св. Франциск був відомий своєю любов’ю до бідності. Щоби зрозуміти, що таке бідність, то треба відкрити її значення і суть у Святому Письмі. Бо святий з Асізі відомий своїм радикальним наслідуванням життя Ісуса Христа, яке описано в Євангелії. У своїх коментарях отець Володимир підкреслив, що св. Франциск завжди залишався «слухняним Папі та Церкві» та був вірним сином церковної традиції. Не бракувало часу також і на споглядання Бога у природі. Лишень вийди на вулиці і одразу перед очима постає захоплюючий краєвид. Перебуваючи серед гір можна відчути дух св. Франциска, який настільки любив природу, що називав її «сестрою».

Школа Францисканської духовності відбувається в Україні вдруге. Сестра Яна Білякевич (Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії), яка організувала цю Школу за допомогою о. Вєслава Бльока OFM Cap та єпископа Станіслава Широкорадюка тішиться, що вдалося це зробити знову. Адже св. Франциск має багато чого сказати нашому народу сьогодні. «Саме цьому святому вдалося примирити два ворогуючих міста: Асізі та Перуджу. Читаючи листи Франциска ми самі наповнюємось миром. Якщо ж цього миру бракуватиме у наших серцях, то не буде миру в державі».

Брат Едвард Кава OFM Conv розповідав про святу Клару. Спираючись на факти з біографії та документи, які свята залишила після себе брат намагався відтворити її справжній портрет, риси її духовності та молитви. Адже знаємо, що багато є стереотипів про святу Клару та святого Франциска, і вони часом досить сумнівні. Щоб краще зрозуміти епоху і образно сприйняти шлях цих двох великих святих ми дивились фільм «Свята Клара і Святий Франциск» (режисер Фабріціо Коста, 2007 рік).

Цей час з 6 по 11 жовтня став нагодою більше відкрити постать святих Франциска та Клари; краще зрозуміти їх епоху та почути про те, що приховувала радянська система освіти ( де-не-де і сучасна) говорячи про Середні віки.

Учасниця

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити