flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Співзасновниця

Анеля Годецька народилася 13.09.1861 року в Корчеві над Волгою, в католицькій сім‘ї. Походить з роду Косток, з якого вийшов св. Станіслав.Релігійна атмосфера, що панувала в сім’ї, мала вирішальний вплив на формування багатої особистості Анелі.

Навчається в Миколаївському Інституті в Москві, який закінчує у 1882 році. В серпні 1885 року їде до Вільнюса, де дає приватні уроки.
Переживає хвилини сумнівів і навіть кризу віри. Бог веде Анелю темною дорогою хреста. Докладний перегляд власного життя, поєднаний з прагненням навернення, веде її до сповідальні. Докорінна переміна життя Анелі відбулася під впливом сповіді. У ставленні до себе Анеля була вимогливою і конкретною. Вміло єднала педагогічну працю з життям молитви і жертовною службою ближнім. Життя вірою та любов’ю допомагає їй чітко розпізнати своє покликання до чернечого життя.

У 1887 році знайомиться з безгабітовим Згромадженням Сестер Серцянок. Пізніше на своїй дорозі зустрічає о.Гонората Козьмінського. У співпраці з ним Анеля Годецька засновує в 1888 році Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії (Гонораток), покликанням і завданням якого є піклування про людей праці. Особливо Мати Анеля Роза присвячується дівчатам, що працюють на фабриках. Її відданість і праця брали початок в Богові. Жила не для себе, лише для Господа і задля всіх, для кого Господь живе, помирає і воскресає.
Померла в Ченстохові у стані святості 13.10.1937р. Триває її беатифікаційний процес. Все життя Анелі Годецької є свідченням того, що можна бути добрим і у важких умовах, де немає справедливості та милосердя. Тому, роздумуючи сьогодні над життям Матері - засновниці, дякуємо Богові за її ревну службу і відданість справі, яка й надалі розвивається в праці Малих Сестер.

Додати коментар


Захисний код
Оновити