flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Автор: с. Міріам Бєда

РОСТОВ-НА-ДОНУ РОСІЯ  З 14 по 17 лютого 2012 р. в Октябрському, що під Москвою відбулася І Всеросійська зустріч богопосвячених осіб - місцевих покликань з Росії і СНД на тему: "Богопосвячене життя в Росії: погляд зсередини». Головною євангельською думкою були свова з Євангелії Марка: "І інше зерно впало на добру землю, і дало плід, який зійшов і виріс" (Мк 4, 8). Організатором зустрічі була

Конференція Вищих Настоятелів і Настоятельок богопосвяченого життя в Росії (CORSUM). У зустрічі взяло участь понад 30 братів і сестер з різних чернечих орденів, конгрегацій і інститутів богопосвяченого життя, що приїхали з різних регіонів Росії, від Калінінграду до Далекого Сходу, а також з Казахстану. Шестеро осіб було присутніх, які родом з України (5 сестер і брат домініканець), які на даний час працюють в Росії.Також і наші сестри с. Моніка і с. Міріам брали участь у цій зустрічі.

Метою цієї зустрічі було знайомство і обмін досвідом чернечого життя між тими, чиє покликання можна назвати плодом праці братів і сестер на ниві Церкви, що відроджується в Росії і інших країнах колишнього СРСР. «Ми тут присутні є плодами тих віруючих людей, які сіяли зерно віри, страждаючи в російських концтаборах, які віддали життя за віру і які померли мученицькою смертю» - сказав о. Андріан францисканець, родина якого була вивезена з Житомирщини до Казахстану.

Впродовж цих днів учасники прослухали такі доповіді: доповідь психолога з Санкт-Петербурга С. А. Черняевої "Психологічний портрет "російського монашества" і його середовища"; визтупив з доповіддю член Редакційно-видавничої Ради Російської Католицької Енциклопедії і викладач філософії з Москви И. В. Лупандін (OРs) "Католицьке чернецтво в Росії: історія і сучасність"; викладач Санкт-петербурзької Католицької Вищої Духовної Семінарії і член Центральної Ради Європейського Союзу Президентів Конференцій Вищих настоятелів та настоятельок о. Мариано Седано Сера (CMF) "Богопосвячене життя у світлі сучасних документів Вчительського Уряду Церкви". Також відбулася зустріч з Апостольським нунцієм в Російській Федерації архієпископом Іваном Юрковичем, який підкреслив, яким важливим є служіння богопосвячених осіб на території РФ.

Впродовж цих днів обговорювалися особливості російського менталітету, досвід життя в спільноті, специфіка властива для Орденів і Згромаджень, їхня харизма в реаліях Католицької Церкви в Росії, питання взаємовідносин Церковної ієрархії і богопосвячених осіб, а також проблеми авторитету і зрілості особи. Учасники зустрічі з цікавістю працювали в групах, де обговорили документи Церкви, що стосуються богопосвяченого життя.

Окрім офіційних засідань, багато часу було присвячено взаємному спілкуванню і обговоренню насущних проблем російського католицького чернецтва. Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері, спілкуванні і спільній молитві. Вона була дуже плідною, допомогла ближче познайомитися, порушити питання, що хвилюють, і поділитися своїм життєвим досвідом і служінням в Росії.

Додати коментар


Захисний код
Оновити