flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Автор: c. Вацлава Анна Кліпацька

В сучасному суспільстві, в тому числі і в нашій країні, до богопосвяченого, тобто до чернечого життя, люди часто підходять досить обережно. Найчастіше його вважають свого роду фанатизмом, або вимушеним кроком через якісь сильні переживання.

Саме такого бачення нас часто вчить література; зрештою, такі міркування висунуті й у відомому російському фільмі «Острів», де головний герой думає, що скоїв убивство, і глядач може домислитись, що це і є приводом його вступу до монастиря.

Незалежно від людської думки, і сьогодні ми зустрічаємо багато старших і молодих монахів та монахинь, що дають свідчення витривалості в обітницях, даних Богу. Ці люди почуваються щасливими, що сучасну людину дуже дивує. Нерозуміння такого способу життя виникає з того, що людині важко збагнути, як можна бути щасливим без закладення родини, живучи в послуху Богові через настоятелів та в убогості. Незрозумілою є любов Ісуса аж до розп’яття на хресті, до якої Він закликає нас. Щоб зрозуміти це, потребуємо Господнього світла.

Сучасне суспільство, що стало жертвою ненависті та смерті, переживає справжню людську драму. Як зазначив слуга Божий Іоанн Павло II, «глобалізовані не тільки технологія та економіка, але й невпевненість і страх, злочинність і насильство, несправедливість і війни».

Богопосвячених людей Господь сьогодні кличе своїм Святим Духом до щоденного навернення, щоб показати пророчий вимір свого покликання. Ці люди справді «…покликані поставити своє особисте життя на служіння Божому Царству, залишивши все, та бажаючи приблизити спосіб свого життя до способу життя Ісуса Христа; вони виконують вищою мірою виховну роль всього Божого Народу разом взятого», - зазначив той же Папа.

Багато людей переживає ностальгію за іншим світом - світом любові та миру. В богопосвячених особах люди прагнуть побачити та відчути любов Ісуса до кожної людини без винятку.

Монахи та монахині пізнають сьогодні обличчя Христа і служать Йому у хворих тілесно та духовно. Шукають дітей Бога у нових видах матеріальної, моральної та духовної бідності, породженої сучасним суспільством. Проголошують Добру Новину про велику любов Бога. Допомагають прийти до Господа, підготовлюючи до таїнства Покаяння. Приймають, як Ісус, на себе страждання та гріх світу, перетворюючи його любов’ю.

Богопосвячені особи, спочатку самі досвідчивши Бога, як говориться в Першому посланні св. Петра апостола, «бо ви скуштували, що Господь добрий», своїм життям виспівують Богу і людям псалом 34: «…Скуштуйте й побачите, як добрий Господь,
Блаженний чоловік, що покладає на Нього надію...»

Додати коментар


Захисний код
Оновити