flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Четвер, 27 грудня 2018, 08:38

Чого нас може навчити Дитятко Ісус, Якого особливим чином споглядаємо у ці дні? Це не лише приємний і зворушливий образ, а й повна глибини постава.

dytiatko Isus

Якщо добре придивимось до природи любові, то побачимо, що вона завжди перетворює нас у дітей. Так починає свої роздуми про Боже дитинство блаженний Гонорат Козьмінський. Дитя безмежно довіряє тому, хто його любить і спокійно засинає на руках. Дитя вірить всьому, що говорять, нічого поганого не думає і не прагне, не вивищується, але загалом охоче принижується. Саме так описує любов Святе Письмо, але у цьому також переконуємось на власному досвіді.
 
Згіршення для невіруючих
Бог добровільно, цілком свідомо обирає стати дитиною. Для невіруючих це може бути згіршенням, таке приниження Бога, але християни розуміють, що воно не знеславлює Бога, а становить справжню Його велич. Бог стає Дитиною, щоби ми сміливо могли до Нього прийти. Бо ж дитини ніхто не боїться і всі мають сміливість до неї підійти.
 
Надзвичайна близькість
Не зважаючи на Божу всемогутність та нашу людську убогість, нашим відносинам з Творцем товаришує важка до розуміння близькість, яка є важливою складовою нашої дитячої любові до Небесного Отця. Ми насмілюємось говорити Богу такі речі, з якими не могли би порозмовляти з рівними собі. Наша любов до Нього є спонтанна, у Його присутності ми почуваємось більше розкутими, ніж у присутності інших людей.
Бог ніколи не помиляється щодо наших намірів, не має підозр. В очах Бога нас нічого не принижує. Він ніколи не втрачає поваги до тих, кого полюбив відвічною любов’ю. В убогості нашої душі, у наших падіннях, Він бачить вираз наших потреб.
У наш час поширена хвороба людських сердець - недовіра наймилосерднішій таємниці приходу Спасителя. Людині важко повірити у такий надмір любові. Здається нереальним те, що Бог нас так сильно любить.
 
Промовиста убогість
Бог не прийшов оточений земним багатством, бо справжня любов усе, що має не вважає своїм, і не заспокоїться, поки не поділиться з іншими. Взагалі не заспокоїться, поки не віддасть всього і не стане убогою. Сумнівною є любов, що розкошує в багатстві, бо якщо є справжня, то не може дивитись на бідніших від себе.
Якби Бог прийшов у світ в багатстві, силі та земній славі, то не зміг би притягнути до себе людину. Із сумнівом ми би дивились на Його любов. Бідні та убогі люди не насмілились би до Нього наблизитись. Тому народжується у стайні, у бідності, чого не траплялось і найбіднішій людині.
 
Як вшанувати Дитятко Ісус?
Віддаємо честь Божественній Дитині тоді, коли наслідуємо Її. Цьому не перешкоджає наш вік (чи ми молоді чи вже у зрілому віці). Неодноразово Євангеліє пригадує нам: якщо не станете як діти, не увійдете до Царства Божого. Як діти маємо довіряти Богу, плекати в собі дитячу невинність, простоту і смирення, дати керувати собою тим, кого Його Провидіння поставило над нами.
 
Христос народився! Славімо й любімо Його!
 
Отець Гонорат Козьмінський, Powieść nad powieściami
Фото UMNS

Додати коментар


Захисний код
Оновити